• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse zakenman beweert dankzij Nederland ‘schatrijk’ te zijn geworden

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
20 september 2024 20:00
in Lifestyle
man kantoor werk bureau

Een van oorsprong Surinaamse ondernemer woonachtig in de Randstad, heeft laten weten zijn geadopteerde land Nederland erg dankbaar te zijn voor zijn professionele en persoonlijke groei.

“Door naar dit land te verhuizen, heb ik mezelf goed kunnen ontwikkelen, waardoor ik nu op diverse vlakken succesvol ben. Het was de belangrijkste beslissing uit mijn leven.”

Dat verklaarde hij in een exclusief interview met een medewerker van GFC Nieuws Lifestyle, na een zakelijke bijeenkomst in Amsterdam.

De ondernemer die uit oogpunt van veiligheid en privacy graag discreet blijft, zegt dat zijn stappen naar financieel en persoonlijk succes niet mogelijk waren geweest indien hij in Suriname was gebleven.

“Nederland bood mij meer mogelijkheden dan ik had in Suriname. Europa heeft enorm bijgedragen aan mijn professionele groei en educatie.”

Volgens hem is Nederland in vergelijking met veel andere landen bijzonder ondernemingsvriendelijk.

Uit de Global Entrepreneurship Index (GEI), die jaarlijks wordt gepubliceerd, blijkt dat Nederland tot de top behoort wat betreft het stimuleren van ondernemerschap.

Het land scoort hoog op factoren zoals toegang tot financiering, infrastructuur en educatieve ondersteuning voor ondernemers.

Mis dit niet:

Bali raakt overvol, terwijl Suriname nog ongerept is: “Over 10 jaar kan alles anders zijn”

‘Surinamers trekken weg uit een van de aantrekkelijkste steden ter wereld: Amsterdam’

“Als ik in Zuid-Amerika was gebleven, was ik op intellectueel niveau waarschijnlijk minder ontwikkeld. Ik weet zeker dat mijn successen niet mogelijk waren geweest zonder de kansen die ik in Nederland heb gehad,” voegde hij eraan toe.

De zakenman zegt echter dat hij zijn thuisland niet wil tekortdoen, en kent genoeg succesvolle ondernemers in Suriname. “Succes is overal mogelijk, maar in mijn geval bood Nederland net dat beetje extra,” aldus de ondernemer,

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Surinaams regenwoud en cultuur kunnen toeristische troeven worden. Foto: Afobaka Resort
Lifestyle

Bali raakt overvol, terwijl Suriname nog ongerept is: “Over 10 jaar kan alles anders zijn”

de Nederlandse hoofdstad scoort hoog op internationale ranglijsten voor levenskwaliteit, maar steeds meer Surinaamse Nederlanders wonen buiten de stad. Foto: Amsterdam centrum
Lifestyle

‘Surinamers trekken weg uit een van de aantrekkelijkste steden ter wereld: Amsterdam’

Een huis of grond in Suriname betekent niet automatisch Nederlandse belasting, maar kan wél fiscaal in beeld komen. Foto: 't Vat Paramaribo
Lifestyle

‘Wet nodig om bezittingen van Surinaamse diaspora af te schermen voor Nederland’

schiphol airport
Lifestyle

‘Met deze Nederlandse uitkeringen kun je permanent in Suriname blijven wonen’

surinam airways airbus a340 schiphol airport amsterdam
Lifestyle

‘SLM-passagiers hebben beperkte rechten bij vluchtannuleringen’

Denk je dat een huis of grond in Suriname buiten het zicht van de Nederlandse Belastingdienst blijft? 'Verborgen' vermogen kan toch worden opgespoord. Foto: Suriname binnenstad ter illustratie
Lifestyle

Hoe ontdekt Nederland verborgen vermogen in Suriname?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws