• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Santokhi gaat de geschiedenis in als meest verguisde staatshoofd van Suriname

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
26 augustus 2024 00:00
in Opinie
Lastercampagne sociale media sociale media kwaadwilligen

OPINIE- Het is triest dat we moeten concluderen dat president Chan Santokhi al maanden na zijn aantreden in 2020 het slachtoffer is geweest van een goed georganiseerde lastercampagne.

Hij zal de geschiedenis ingaan als het meest verguisde staatshoofd van Suriname, en dat allemaal door een groep kwaadwillige figuren die de samenleving op sociale media hebben opgehitst tegen hem. En neem het van mij aan, deze figuren zullen hun gewiekste lasteractiviteiten de komende periode alleen maar intensiveren.

Het is schrijnend hoe al het goede werk dat Santokhi tot nu toe heeft verricht ondergesneeuwd is door de vele leugens die tot op de dag van vandaag verspreid worden.

Het opvallende is dat geen van de vele beschuldigingen ooit bewezen is. Achteraf blijken de paniekzaaiers vaak van een mug een olifant te hebben gemaakt.

Dat de bevolking boos is vanwege de bezuinigingsmaatregelen is begrijpelijk. Veel mensen voelen het in hun portemonnee en dat niet zo’n beetje ook. Maar wat had Santokhi moeten doen? Nog meer geld verspillen zoals zijn voorganger? Nee, dat was geen optie!

Bekijk ook:

Worden Surinamers werkloos door AI, kunstmatige intelligentie?

Een Nederlands paspoort hebben in de Surinaamse bouw kost extra geld

Het argument van critici dat hij de productiesector moest stimuleren is ook niet valide. Laten we eerlijk zijn: waar zijn we in Suriname goed in als het gaat om productie? Bijna 80 procent van onze gemeenschap is onvoldoende opgeleid en wil simpelweg niet hard werken.

Ja, werken bij de overheid, waar ze de hele dag kunnen luieren en roddelen, dat wel.

We moeten realistisch zijn. Bezuinigen was de juiste strategie van Santokhi. En hoewel de productiesector gestimuleerd moet worden, ben ik benieuwd wie een gedegen plan kan presenteren om dat daadwerkelijk te laten gebeuren.

Het zal voorlopig een droom blijven zolang het volk niet de wil heeft om te studeren en de handen uit de mouwen te steken.

S. Tewari

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ashwin ramcharan
Opinie

Worden Surinamers werkloos door AI, kunstmatige intelligentie?

Niet het werk, maar de afkomst bepaalt soms de prijs. Deze praktijk zet het vertrouwen in de bouwsector onder druk. Foto: illustratief
Column

Een Nederlands paspoort hebben in de Surinaamse bouw kost extra geld

"Alsof het de gewoonste zaak van de wereld is dat hele buurten uren zonder stroom zitten."
Column

Het is 2026 en Suriname leeft nog steeds met regelmatige black-outs

De plotselinge overstap van Brazilië naar Argentinië roept vragen op over de band die Surinaamse supporters voelen met buitenlandse voetbalteams. Beeld: AI
Opinie

Surinamers “kraken” nu massaal voor Argentinië, maar waren zondag nog voor Brazilië

Het gezag van een politieagent zit niet in zijn uiterlijk, maar in zijn optreden
Opinie

Een tatoeage maakt geen slechte agent, maar discipline maakt wel een professioneel korps

Racisme verdient een stevige aanpak, ook in Suriname.
Column

Suriname moet het Nederlandse wapen tegen racisme overnemen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws