• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Onafhankelijkheidsdag van de Verenigde Staten plechtig herdacht in Suriname

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
7 juli 2024 07:27
in Suriname
cds5678

Op de Amerikaanse ambassade in Suriname werd de onafhankelijkheid van de Verenigde Staten, die 248 jaar geleden werd verkregen, plechtig herdacht.

President Chandrikapersad Santokhi en de Amerikaanse ambassadeur Robert Faucher blikten terug op de diverse relaties tussen Suriname en de Verenigde Staten (VS). De plechtigheid vond plaats op vrijdag 5 juli 2024.

Na de strijd in de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog, werden de dertien staten van Amerika op 4 juli 1776 onafhankelijk verklaard van Groot-Brittannië.

Wereldwijd reflecteren Amerikanen op hun identiteit en nationale waarden.

Ambassadeur Faucher wees op de gedeelde geschiedenis van Suriname en Amerika en benadrukte het belang van onafhankelijkheid voor beide landen.

Zowel Suriname als Amerika hebben een slavernijgeschiedenis en delen waarden zoals democratie, mensenrechten, en de strijd tegen corruptie en drugshandel.

De diplomaat merkte op dat op deze dag niet alleen de onafhankelijkheid van Amerika gevierd wordt, maar ook de vriendschap tussen Suriname en de VS.

Gelijke rechten en het recht op leven, vrijheid en het nastreven van geluk zijn kernwaarden van de democratie van beide landen en vormen volgens Faucher de basis van de vriendschapsrelatie.

Mis dit niet:

Bedrijfsleven en maatschappelijk middenveld roepen op tot dialoog over rechterlijke macht

Finabank opent eerste Cashless Branch in Commewijne

Hij sprak zijn vertrouwen uit in de toekomst van Suriname als een sterke, stabiele en welvarende natie, en benadrukte de blijvende diepe banden tussen de Verenigde Staten en Suriname.

Faucher liet niet na het Amerikaanse bedrijf Newmont Corporation en Anthony Nesty te noemen die voorbeelden van deze band zijn.

Newmont is het Amerikaans mijnbouwbedrijf dat ook in Suriname activiteiten uitvoert en ondersteuning aan Suriname biedt.

Anthony Nesty is de Surinaamse zwemmer die in 1988 Olympisch goud won en nu hoofdcoach van het Amerikaanse zwemteam is.

President Santokhi benadrukte eveneens de vrijheid en democratie als essentiële kernwaarden die Suriname zowel bilateraal als wereldwijd met de VS deelt.

Tijdens zijn toespraak wees hij vooral op het democratische recht in beide naties waarbij Amerika in november 2024 vrije verkiezingen houdt en Suriname in mei 2025.

Hij riep op om de strategische en invloedrijke rol van de VS, in het effectief aanpakken van uitdagingen zoals klimaatverandering en ontwikkeling van schone energie, niet te onderschatten.

Hij wenste de gehele Amerikaanse natie een fijne onafhankelijkheidsdag toe.

“Moge de gedachten van vrijheid en democratie de Amerikanen blijven verenigen”, besloot de president.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Illustratiefoto
Suriname

Bedrijfsleven en maatschappelijk middenveld roepen op tot dialoog over rechterlijke macht

De opening markeert een verdere uitbreiding van het kantorennetwerk van Finabank.
Suriname

Finabank opent eerste Cashless Branch in Commewijne

BLTO wil B-richting LBO zo snel mogelijk terug
Suriname

Onderwijsbonden pleiten bij president Simons voor herintroductie LBO B-richting

Overheid investeert in deskundig kader en betere dienstverlening
Suriname

Ambtenarenopleidingen moeten kwaliteit overheidsdiensten waarborgen

President Simons ontvangt PAHO-topfunctionaris voor gesprek over malaria.
Suriname

PAHO en Suriname versterken samenwerking voor behoud malariavrije status

Opvang dak- en thuislozen komt op gang.
Suriname

Domburg moet opvanglocatie voor dak- en thuislozen worden, maar financiering nog nodig

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws