• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinamers in Holland mogen God op hun knieën danken voor hun Nederlandse paspoort

R. Pinas door R. Pinas
15 juni 2024 20:00
in Opinie
paspoort geld euro's nederlands nationaliteit

'Volgens Pinas is het belangrijk dat Suriname meebeweegt met deze internationale ontwikkelingen.

OPINIE- Als Surinamer met de Nederlandse nationaliteit voel ik me genoodzaakt om mijn gedachten te delen over de privileges die wij genieten.

In figuurlijke zin zouden wij op onze blote knieën God mogen danken voor ons Nederlandse paspoort. Dit biedt ons toegang tot een wereld van mogelijkheden die voor velen in Suriname onbereikbaar blijven.

Onze unieke positie is niet vanzelfsprekend. We danken deze aan de historische banden tussen Suriname en Nederland, banden die ons de voordelen geven die vele anderen alleen maar kunnen dromen.

Onbeperkte toegang tot Europa, het recht om te werken, te studeren en te leven in de meest welvarende landen ter wereld – deze voorrechten worden door ons vaak als vanzelfsprekend gezien.

Wat me raakt, is dat veel Surinaamse Nederlanders zware kritiek uiten op Nederland, zonder te beseffen hoe bevoorrecht ze zijn.

Terwijl wij hier in vrijheid leven en werken, zitten onze soortgenoten in Suriname vast in een systeem dat hen nauwelijks de kans geeft om vooruit te komen.

Zij zouden er alles voor over hebben om naar Europa te mogen verhuizen, om een betere toekomst voor zichzelf en hun kinderen te verzekeren.

Het doet me pijn dat keihard werkende EBS-arbeiders in Suriname moeten overleven van maximaal 9000 SRD per maand, wat met de koers in juni neerkomt op niet meer dan 300 euro.

Bekijk ook:

Het KPS heeft geen cosmetische ingreep nodig, maar een grondige ‘wasi’

De drukte in het Academisch ziekenhuis laat zien waarom preventie belangrijk is

Dit is schrijnend als je bedenkt dat een installateur elektra in Nederland een gemiddeld bruto uurtarief van 40 euro exclusief BTW hanteert. De ongelijkheid is duidelijk en schrijnend.

Surinaamse Nederlanders moeten zich bewust zijn van hun bevoorrechte positie.

In plaats van Nederland af te kraken, zouden we onze stem moeten gebruiken om de situatie van onze familie en vrienden in Suriname onder de aandacht te brengen en waar mogelijk te verbeteren.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

korps politie suruiname auto ziekenhuis academisch AZ
Opinie

Het KPS heeft geen cosmetische ingreep nodig, maar een grondige ‘wasi’

De spoedeisende hulp van het AZP.
Column

De drukte in het Academisch ziekenhuis laat zien waarom preventie belangrijk is

paspoort nederlands reizen
Column

Zijn Surinamers met een Nederlands paspoort voor iedereen gewoon Nederlands?

Garimpeiros goudwinning binnenland o 0 1024x580 1
Opinie

Sarakreek is een wake-upcall: wie heeft werkelijk de controle over het Surinaamse binnenland?

Simons-Rusland
Opinie

‘Wo kenki a systeem’ las pasie tap ‘A nyun pasi’

ambassade nederland paramaribo
Column

Visumafwijzingen breken voor Surinaamse burgers de droom om Nederland te bezoeken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws