• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Kans groot dat Brunswijk als president Desi Bouterse en Bordo amnestie verleent

Patty door Patty
30 mei 2024 20:00
in Suriname
joel martinus bordo money hond

Verscheidene waarnemers hebben aan GFC Nieuws laten weten dat het aannemelijk is dat de onlangs in Brazilië aangehouden voortvluchtige verdachte Joel Martinus, bekend als Bordo, uiteindelijk amnestie zal krijgen indien vicepresident Ronnie Brunswijk de nieuwe president van Suriname wordt na de verkiezingen van mei 2025.

Deze verwachting wordt gedeeld door verschillende analisten op basis van privégesprekken met ingewijden.

Daarnaast wordt voorspeld dat ook de voormalige president van Suriname, Desi Bouterse, een vorm van amnestie zal ontvangen van Brunswijk, mocht hij het nieuwe staatshoofd worden.

Een zeer prominente figuur binnen de kringen van Brunswijk die anoniem wenst te blijven, heeft eveneens aan GFC Nieuws verklaard dat Brunswijk bekend staat als een vergevingsgezind persoon met een sterk sociaal gevoel.

“Iemand die hem net als ik heel goed kent zou zeker kunnen bevestigen dat hij, als hij president wordt, het serieus in overweging zal nemen om zowel Bordo als de heer Bouterse clementie te verlenen. Dit zal waarschijnlijk gebeuren op grond van humane overwegingen,” aldus de bron.

De kans dat Brunswijk president wordt, wordt door analisten als reëel beschouwd.

Volgens de jongste cijfers zijn er ruim 85.000 kiesgerechtigden van Marron- afkomst, een groep die sterk geneigd is Brunswijk te steunen.

Bovendien kan de partnerpartij Pertjajah Luhur (PL) rekenen op potentieel ongeveer 65.000 Javaanse kiesgerechtigden.

Gezien Surinamers vaak etnisch stemmen, is de kans groot dat de ABOP/PL- combinatie als grote winnaar uit de bus komt bij de komende verkiezingen.

Mocht dit scenario zich voordoen, dan kunnen zowel Bordo als Bouterse mogelijk rekenen op amnestie van de nieuwe president.

Dit zou een belangrijke wending zijn in de politieke en juridische geschiedenis van Suriname, met mogelijke consequenties voor de toekomstige verhoudingen binnen het land.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

gym sport fitness training kracht
Lifestyle

Gratis naar de gym voor alle werknemers in Suriname moet er komen, vindt Pinas

politie 1
Lifestyle

Paramaribo voelt zich in de steek gelaten door beperkte politiepatrouilles

seh spoedeisende hulp AZP
Gezondheid

Levens gaan verloren op SEH in Academisch Ziekenhuis Paramaribo door personeelstekort

fastfood drive thru eten restaurant mcdonald
Lifestyle

Grote vraag naar fastfood zorgt voor lange wachttijden en files op kinderdag

verkeersongeval
Suriname

Vrachtwagen kantelt op weg naar Nieuw Koffiekamp, bestuurder gewond

Ameerani Jarbandhan 2
Suriname

DNA-lid Ameerani Jarbandhan dringt opnieuw aan op urgente veiligheidsmaatregelen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws