• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

‘In Suriname wordt geleerd om je met je eigen zaken te bemoeien’, zegt moeder

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 april 2024 14:01
in Lifestyle, Suriname
geschrokken schrik vrouw verbaasd shock telefoon mobiel boos woede perplex

De moeder in Suriname die onlangs aandacht vroeg voor het beschermen van kinderen tegen verkeerde volwassen praktijken, zegt opnieuw in een gesprek met GFC Nieuws dat het onvoorstelbaar is hoe men op deze kwestie reageert op sociale media.

“Ik besef des te meer dat men in Suriname niet leest om te begrijpen, maar gewoon om te reageren op sociale media. Moeten we verkeerde praktijken goedpraten en onze kinderen echt leren om zich gewoon met hun eigen zaken te bemoeien?”, beweert ze.

“Dat is precies het probleem in Suriname, ook al doet men verkeerde dingen. We proberen het niet te corrigeren, omdat we altijd hebben geleerd om ons met onze eigen zaken te bemoeien.”

“Wat als ik nu vertel dat de buurvrouw haar praktijken beoefent terwijl haar man aan het werk is? Wat als haar man haar vermoordt, als hij erachter komt? Gaan we zeggen ‘Tjee, het is zielig, alweer een vrouw vermoord’?”

“Of zeggen we ‘Ik bemoei me niet, ze heeft het zelf gezocht.’ Ook al zou men bijvoorbeeld weten dat de buurvrouw elke dag mishandeld wordt, toch zou men zijn mond dichthouden, want tja, we hebben altijd geleerd om ons niet te bemoeien.”

“Dit is precies waarom zoveel problemen in stand worden gehouden in Suriname. Er is educatie op zoveel vlakken in Suriname nodig. Het is misschien moeilijk om mensen persoonlijk op hun gedrag te wijzen, maar door middel van de media kan je zeker aandacht vragen voor diverse onderwerpen. In dit geval ging het puur om het beschermen van kinderen tegen verkeerde gedragingen van volwassenen”, vervolgt ze.

“Als ouders is het onze taak om onze kinderen te corrigeren en te helpen opgroeien tot verantwoordelijke volwassenen. Mijn dochter weet nu in ieder geval dat het verkeerd is om een andere man of vrouw na te houden terwijl je getrouwd bent.”

“Dit onderwerp zou misschien niet ter sprake komen als ze zich niet erover had uitgesproken. Ouders denken vaak dat hun kinderen niets weten, terwijl ze veel meer weten dan ze denken.”

Mis dit niet:

Ontwerpwet toezicht virtuele activadienstverleners klaar voor openbare behandeling

VLINC Startup Café brengt Surinaams talent, bedrijfsleven en financiers samen

“Kinderen nemen heel veel op in hun omgeving en vragen altijd waarom dit, waarom dat. Ze zeggen ook vaak wat ze denken. Maak je als ouder wel de tijd ervoor om die vragen te beantwoorden of in te gaan op wat ze zeggen, of zeg je simpelweg ‘bemoei je niet’?”

“Dan zal dat kind denken dat dit soort gedrag normaal is en geaccepteerd moet worden. Kinderen maken deel uit van de samenleving. If we don’t educate them, hoe kunnen we dan verwachten dat ze goed opgroeien?”, aldus de bezorgde moeder.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Nieuwe toezichtwet moet markt voor virtuele activa transparanter maken
Suriname

Ontwerpwet toezicht virtuele activadienstverleners klaar voor openbare behandeling

Creative Tech Hub Caribbean lanceert VLINC Startup Café voor lokaal talent en ondernemers.
Suriname

VLINC Startup Café brengt Surinaams talent, bedrijfsleven en financiers samen

Rijstboeren. Illustratiefoto.
Suriname

Nickerie staat en valt met de rijstsector, regering moet nu handelen

Wie teruggaat van Nederland naar Suriname, mist vaak vooral de vele kleine gemakken. Foto: KLM Boeing op Schiphol
Lifestyle

‘Remigratie naar Suriname voelt als tien stappen terug. Je laat meer achter dan je denkt’

Leerlingen uit leerjaar 8 volgen een presentatie tijdens hun educatieve bezoek aan het ministerie van Binnenlandse Zaken.
Suriname

Basisscholieren nemen kijkje achter de schermen bij ministerie van Binnenlandse Zaken

Nieuwe fase aangebroken in traject naar verzelfstandiging BuFaZ.
Suriname

Minister Monorath bespreekt verzelfstandiging BuFaZ met UNICEF en partners

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws