• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Een eigen huis bouwen of kopen bijna onmogelijk voor veel werkende Surinamers

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
11 April 2024 17:51
in Lifestyle, Suriname
sleutel deur huis

Voor veel Surinamers die in loondienst werken, is het kopen of zelf bouwen van een huis bijna onmogelijk geworden. Dit melden verscheidene analisten aan GFC Nieuws.

De belangrijkste reden is dat de salarissen van de meeste mensen niet genoeg zijn om de hoge kosten van het leven en de huizenprijzen te dekken.

Zelfs het kopen van  een klein stuk grond in een redelijke buurt in Paramaribo, wat de eerste stap is naar het bouwen van een eigen huis, is voor velen niet meer haalbaar.

Hoewel Suriname veel ongebruikte grond heeft, is deze voor de hardwerkende burgers nauwelijks bereikbaar vanwege de hoge prijzen.

Veel geld van de Surinamers gaat op aan het betalen van huishuur en andere noodzakelijke uitgaven zoals elektriciteit, gas, levensmiddelen, vermaak en transportkosten, vaak voor een auto. Hierdoor blijft er weinig over om te sparen voor een eigen huis.

Een ander aspect is dat de hypotheekrente erg hoog is en een aanzienlijk deel van de werkenden niet in aanmerkingen hiervoor komt.

“Het is extra bitter voor veel Surinamers dat, ondanks het harde werken, zaken zoals het bezitten van een eigen huis of zelfs op vakantie gaan naar bijvoorbeeld Nederland, niet meer binnen bereik zijn”, zegt een waarnemer aan GFC.

Deze situatie onderstreept volgens hem de ernst van de crisis in het land en vraagt om dringende actie van de overheid om het voor meer mensen mogelijk te maken een eigen thuis te hebben.

ShareTweetSend

Meer berichten

riviet boot boten binnenland suriname toerisme
Suriname

Curie wil wachttijd salaris leerkrachten drastisch verkorten

santokhi draagt over
Suriname

“Boycot Santokhi is een aanval op democratie”

olie en gassector
Suriname

Suriname moet één stem vinden in local content ontwikkeling

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws