• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Criminaliteit verruwt in Suriname: Moet een ieder zich bewapenen?

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
10 april 2024 15:00
in Opinie
Crime scene misdaad geweld

INGEZONDEN – In Suriname groeit de bezorgdheid over de toenemende criminaliteit, die nu een punt van grote zorg bereikt.

Ondanks de inspanningen van de autoriteiten lijkt de situatie steeds verder te verslechteren, waarbij niemand meer veilig lijkt te zijn.

De recente voorvallen waarbij gewapende criminelen woningen en bedrijven binnendringen en personen terroriseren, heeft de angst onder de bevolking vergroot.

De autoriteiten lijken echter passief toe te kijken, wat velen doet afvragen of het tijd is voor een andere aanpak.

Een van de vragen die steeds vaker opkomt, is of burgers zichzelf moeten bewapenen om zichzelf en hun eigendommen te beschermen.

Hoewel het begrijpelijk is dat mensen zich willen verdedigen tegen de toenemende criminaliteit, is het belangrijk om te benadrukken dat dit niet de gewenste oplossing is.

Een wapen dragen brengt risico’s met zich mee en kan leiden tot meer geweld en ongelukken. Bovendien kan het de situatie verergeren en de kans op escalatie vergroten. Het is daarom essentieel dat de autoriteiten actie ondernemen om de criminaliteit effectief aan te pakken en de veiligheid van de burgers te waarborgen.

Het is duidelijk dat er dringend behoefte is aan meer actie en betrokkenheid van de autoriteiten om de criminaliteit in Suriname te bestrijden.

Mis dit niet:

Saramaccarivier sterft, overheid wacht

Bestuur kent geen geslacht, maar verantwoordelijkheid

Burgers moeten zich veilig voelen in hun eigen land en niet gedwongen worden om zichzelf te bewapenen. Het is nu aan de autoriteiten om op te treden en de veiligheid van alle burgers te waarborgen.

J. Kerto

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Autoriteiten doen onderzoek naar goudwinningslocatie in Gunsi
Opinie

Saramaccarivier sterft, overheid wacht

President Jennifer Simons en de premier van Barbados, Mia Mottley.
Opinie

Bestuur kent geen geslacht, maar verantwoordelijkheid

post pakket verzending dozen doos
Column

Mensen in Suriname vallen familie in Nederland nog lastig met bestellingen

2030 als jaar van de waarheid voor Suriname.
Opinie

Licht in de duisternis

studeren student schrijven studie universiteit opleiding werk
Column

Surinaamse jongeren: studeren in Nederland is geen eindbestemming maar een keuze

Suriname heeft geen gebrek aan rijkdom, maar aan integriteit
Opinie

Suriname kan niet vooruit zolang corruptie en politieke bescherming de norm blijven

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws