• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Alleenstaande werkende moeders in Suriname genoodzaakt een sponsor te nemen om te overleven

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
7 april 2024 16:00
in Lifestyle, Suriname
koppel stel handen relatie liefde

In een gesprek met GFC Nieuws heeft een manager van het Internationaal VrouwenCollectief (KIVC) de financiële worstelingen belicht waarmee alleenstaande werkende moeders in Suriname worden geconfronteerd.

Deze groep vrouwen, veelal met een middelbare opleiding zoals MULO, HAVO, of VWO, verdient gemiddeld tussen de 8000 en 11000 Surinaamse dollars.

Echter, zonder de financiële steun van partners, ouders, of andere familieleden en kennissen, vinden zij het moeilijk om rond te komen.

Volgens het KIVC is dit salaris vaak onvoldoende om de huur te betalen, zichzelf en hun kinderen adequaat te verzorgen, en voldoende vermaak te bieden.

Deze economische druk leidt ertoe dat veel van deze vrouwen iemand in hun leven toelaten, voornamelijk om bij te dragen aan het levensonderhoud.

Een praktijkvoorbeeld is de 36-jarige Kamla uit Paramaribo, die twee kinderen heeft. Na het verbreken van de relatie met de vader van haar kinderen had ze zich voorgenomen alleen door het leven te gaan.

Echter, ondanks haar baan bij de overheid, vond ze het moeilijk om financieel rond te komen.

“Ik heb daarom een Nederlandse vriend die hier in Suriname woont genomen die mij elke maand sponsort. Zonder zijn geldsteun kan ik de huur en andere kosten niet betalen,” deelde ze met GFC.

De moeder voegt eraan toe dat veel van haar vriendinnen zich in een vergelijkbare situatie bevinden.

Deze uitleg werpt licht op de bredere trend binnen de Surinaamse samenleving, waar alleenstaande moeders economische steun zoeken buiten traditionele middelen om.

Het KIVC benadrukt de noodzaak van meer ondersteunende maatregelen om deze vrouwen te helpen hun financiële zelfstandigheid te behouden en te versterken.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Donaghy Malone bestuur tas
Suriname

President-commissaris TAS na mediaberichten: Geen sprake van persoonlijke bevoordeling

VS-zaakgelastigde Watzlavick en president Simons bij gesprek over verdieping bilaterale relatie
Suriname

VS-zaakgelastigde Watzlavick en president Simons richten zich op economische samenwerking

Minister Landveld start digitalisering openbaar vervoer met centrale database voor busvergunningen
Suriname

Minister Landveld begint digitalisering openbaar vervoer met centrale database

gfc nieuws
Suriname

Klanten niet blij met nieuwe kosten Telesur voor oplossen internetstoringen

brunings en UN resident
Suriname

Hoog-niveau overleg over Suriname’s langetermijnontwikkelingsvisie

President Simons lanceert SLIP-platform voor vaktrainingen en ondersteuning kwetsbare groepen
Suriname

President Simons lanceert arbeidsplatform SLIP voor kwetsbare groepen en jongeren

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws