• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse bisschop onder vuur voor oproep tot donaties tijdens toespraak in kerk

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
3 april 2024 04:00
in Suriname
suriname bisschop

Een rooms-katholieke bisschop in Suriname die zijn kerkgangers op humoristische wijze aanspoorde tot vrijgevigheid tijdens de collecte, ligt onder vuur op sociale media.

Tijdens een recente preek (bekijk hier) benadrukte de bisschop het belang van vrijgevigheid, suggererend dat geld geven aan de kerk persoonlijke voldoening kan brengen en geluk kan stimuleren.

De poging van de geestelijke om een luchtige draai te geven aan het thema van doneren werd door de aanwezigen met lach ontvangen. Echter, online reageerders waren minder geamuseerd.

Kritiek kwam er voornamelijk op het feit dat de bisschop geluk leek te koppelen aan financiële bijdragen.

“Sinds wanneer koopt geld geluk in de kerk?” en “De kerk moet spirituele rijkdom verspreiden, geen financiële bijdragen eisen,” waren enkele van de negatieve reacties.

De discussie werpt licht op de bredere vraag hoe kerken aan hun geld komen. Volgens onderzoek van NRC vormen collectes onder gelovigen de belangrijkste inkomstenbron voor kerken in Nederland.

De jaarlijkse ‘Kerkbalans’ actie van de protestantse en katholieke kerken haalt miljoenen euro’s op. Daarnaast genereren kerken inkomsten uit onroerend goed, beleggingen, en nalatenschappen.

Deze situatie in Suriname toont aan dat de manier waarop de boodschap van doneren wordt gepresenteerd, gevoelig ligt bij het publiek.

Mis dit niet:

Asfaltwerkzaamheden Mr. Jagernath Lachmonstraat en Gladiolenstraat

CARICOM en India verdiepen strategisch partnerschap tijdens ministeriële bijeenkomst in New York

Terwijl sommigen de humor en de oproep tot vrijgevigheid van de bisschop waarderen, voelen anderen zich ongemakkelijk bij de suggestie dat financiële bijdragen aan de kerk direct bijdragen aan persoonlijk geluk.

Foto: Apintie

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Werkzaamheden starten zaterdag 26 september.
Suriname

Asfaltwerkzaamheden Mr. Jagernath Lachmonstraat en Gladiolenstraat

CARICOM en India versterken strategische samenwerking
Suriname

CARICOM en India verdiepen strategisch partnerschap tijdens ministeriële bijeenkomst in New York

Motorgrader ingezet voor herstel wegverbinding Papatam-Bigiston.
Suriname

Bereikbaarheid Papatam en Bigiston verbeterd na onderhoudswerkzaamheden

SRD 38.600 aan boetes geïnd
Suriname

Politie bekeurt 83 verkeersovertreders tijdens controles

Proeftocht met studenten in de boot bij Tamarin.
Nederland

TU Delft-studenten werken aan eco-toerisme voor Lantiwei

BvL/ALS-voorzitter Reshma Mangre.
Suriname

“Mangre wil coördinator worden van gezamenlijke onderwijsbonden”

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws