• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Grote en dure auto’s die in Suriname rondrijden vaak gekocht met geleend geld, beweert zakenman

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
26 maart 2024 09:00
in Lifestyle, Suriname
auto suv pick upvolkswagen amarok

Grote en dure auto’s die in Suriname rondrijden zijn vaak van de bank en zelden eigendom. Dat beweert een Surinaams-Nederlandse ondernemer en miljonair die nauwe banden heeft met zakenpartners in Paramaribo.

Na een business-meeting in Amsterdam met onze GFC Nieuws Lifestyle correspondent, uitte de entrepreneur met Surinaamse roots zijn bezorgdheid over de financiële gewoonten in het Zuid-Amerikaanse land.

Volgens de zakenman is slechts een klein deel van de luxe auto’s, met name de zelf geïmporteerde Europese modellen, daadwerkelijk contant gekocht.

“Zonder geleend geld zagen de straten van Suriname er heel anders uit,” stelde hij. Hij zegt ook dat de wegen in het land niet gemaakt zijn voor dure, grote en luxe wagens.

Personen in Suriname kunnen volgens hem liever hun prioriteiten heroverwegen en geld beter besteden aan investeringen die op de lange termijn meer waarde bieden.

“Pronken met statussymbolen ongeacht de persoonlijke financiële situatie lijkt jammer genoeg gewoon door te gaan in het land,” zegt de miljonair.

“Investeren in onderwijs, onroerend goed of het starten van een eigen bedrijf zou een veel verstandiger gebruik van middelen zijn,” voegt hij eraan toe.

Hij hoopt dat zijn opmerkingen zullen leiden tot een verschuiving in hoe mensen in Suriname over geld en investeringen denken.

Mis dit niet:

VLINC Startup Café brengt Surinaams talent, bedrijfsleven en financiers samen

Nickerie staat en valt met de rijstsector, regering moet nu handelen

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Creative Tech Hub Caribbean lanceert VLINC Startup Café voor lokaal talent en ondernemers.
Suriname

VLINC Startup Café brengt Surinaams talent, bedrijfsleven en financiers samen

Rijstboeren. Illustratiefoto.
Suriname

Nickerie staat en valt met de rijstsector, regering moet nu handelen

Wie teruggaat van Nederland naar Suriname, mist vaak vooral de vele kleine gemakken. Foto: KLM Boeing op Schiphol
Lifestyle

‘Remigratie naar Suriname voelt als tien stappen terug. Je laat meer achter dan je denkt’

Leerlingen uit leerjaar 8 volgen een presentatie tijdens hun educatieve bezoek aan het ministerie van Binnenlandse Zaken.
Suriname

Basisscholieren nemen kijkje achter de schermen bij ministerie van Binnenlandse Zaken

Nieuwe fase aangebroken in traject naar verzelfstandiging BuFaZ.
Suriname

Minister Monorath bespreekt verzelfstandiging BuFaZ met UNICEF en partners

Stank in lijkenhuis MMC Nickerie hindert nabestaanden bij afscheid
Suriname

DNA-lid Raghoenandan vraagt dringend ingrijpen bij situatie lijkenhuis MMC Nickerie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws