• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

‘Grote politieke partijen in Suriname huren massaal personen in voor beïnvloeden publieke opinie’

Patty door Patty
24 maart 2024 15:00
in Suriname
computer schrijven online kantoor

In Suriname zijn grote politieke partijen momenteel bezig met een ongekende campagne op sociale media, waarbij ze gespecialiseerde personen inhuren om fake accounts aan te maken.

Het doel van deze tactiek is om hun boodschappen te verspreiden, de inhoud ervan te ondersteunen en aanvallen van tegenpartijen te weerleggen.

Dit alles met als ultiem doel om de publieke opinie te beïnvloeden en zoveel mogelijk stemmen te vergaren op de verkiezingsdag in 2025.

Een insider die nauw betrokken is bij deze campagnes vertelt aan GFC Nieuws dat er een ongekende strijd gaande is om de stem van de kiezers te winnen. “Er worden aanzienlijk veel trollen ingezet, nog nooit zoveel als nu,” aldus de ingewijde.

Trollen worden op verschillende manieren ingezet om verkiezingen te beïnvloeden.

Bekijk ook:

Petronas: Suriname wordt beoordeeld op uitvoeringskracht en investeringszekerheid in offshore sector

Man(34) aangehouden voor diefstal, woninginbraak en bedreiging in Nickerie

Ze verspreiden propaganda en desinformatie om twijfel te zaaien over tegenstanders, ze creëren nepnieuws om de reputatie van rivaliserende partijen te schaden, en ze bombarderen sociale media met positieve berichten over hun eigen partij.

Deze strategieën zijn niet uniek voor Suriname. In Nederland heeft de politieke partij DENK eerlijk toegegeven dat ze trollen hebben gebruikt om stemmen te winnen.

Deze praktijken roepen echter ethische vragen op over de integriteit van verkiezingen en de invloed van sociale media op de democratische processen.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Suriname moet zich bewijzen op uitvoering en investeringszekerheid, zegt Petronas
Suriname

Petronas: Suriname wordt beoordeeld op uitvoeringskracht en investeringszekerheid in offshore sector

De politie van Nieuw-Nickerie heeft een verdachte aangehouden die wordt gelinkt aan drie strafzaken, waaronder bedreiging en woninginbraak.
Suriname

Man(34) aangehouden voor diefstal, woninginbraak en bedreiging in Nickerie

Nieuw platform moet olie- en gasinkomsten vertalen naar duurzame ontwikkeling
Suriname

Nationaal Ontwikkelingsplatform moet koers uitzetten voor Suriname tot 2050

Tijdelijke leslokalen moeten onderwijs in Brokopondo waarborgen.
Suriname

Containers mogelijk tijdelijke oplossing voor schoolproblemen Brokopondo

Illustratiefoto.
Suriname

Huurwoning in Nieuw Nickerie volledig verwoest door brand

Nieuwe loonreeks moet positie verpleegkundigen versterken
Suriname

Minister Misiekaba zoekt samen met verpleegkundigen naar oplossingen voor braindrain in de zorg

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws