• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

PALU beschuldigt OM van vertraging in Pan-American-zaak

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
16 maart 2024 11:49
in Suriname
Onderzoek vergrootglas

Illustratiefoto

De Progressieve Arbeiders- en Landbouwersunie (PALU) uit haar bezorgdheid over de vermeende vertragingstactiek van het Openbaar Ministerie (OM) in de Pan American kwestie.

Volgens de PALU lijkt het er sterk op dat het OM probeert tijd te rekken door een gerechtelijk vooronderzoek (GVO) aan te vragen bij de Rechter-Commissaris (RC) zonder dat er verdachten in beeld zijn gebracht.

Met het verzoek voor een GVO geeft het OM impliciet toe dat er strafbare feiten zijn gepleegd. De PALU stelt dat het OM geen andere keuze had gezien de overweldigende hoeveelheid bewijsmateriaal dat wijst op strafbare handelingen. Echter, de vraag rijst hoe het OM een strafbaar feit nauwkeurig kan omschrijven zonder verdachten te identificeren.

De staat is volgens de PALU willens en wetens benadeeld door de president, de minister van Openbare Werken (OW) en de minister van Financiën. Elke dag dat de betrokken functionarissen op hun post blijven, bestaat het risico dat ze met bewijsmateriaal kunnen knoeien. Is deze vertragingstactiek bewust gekozen om hen de ruimte daartoe te geven?

De politieke partijen in De Nationale Assemblee (DNA) hebben volgens de PALU een verantwoordelijkheid om het volk te beschermen tegen wanbeleid. Tot nu toe hebben ze echter die verantwoordelijkheid laten liggen en alleen maar kritische vragen gesteld.

Nu het OM een verzoek tot een GVO heeft gedaan, is er volgens de PALU een reden te meer voor DNA om speciale vergaderingen te houden en de Rekenkamer te betrekken bij het onderzoek.

De PALU roept de betrokken functionarissen op om het nationaal belang boven hun individuele belangen te plaatsen en af te treden. Het is tijd om het OM de ruimte te geven om het GVO onafhankelijk en snel af te ronden.

Mis dit niet:

VLINC Startup Café brengt Surinaams talent, bedrijfsleven en financiers samen

Nickerie staat en valt met de rijstsector, regering moet nu handelen

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Creative Tech Hub Caribbean lanceert VLINC Startup Café voor lokaal talent en ondernemers.
Suriname

VLINC Startup Café brengt Surinaams talent, bedrijfsleven en financiers samen

Rijstboeren. Illustratiefoto.
Suriname

Nickerie staat en valt met de rijstsector, regering moet nu handelen

Wie teruggaat van Nederland naar Suriname, mist vaak vooral de vele kleine gemakken. Foto: KLM Boeing op Schiphol
Lifestyle

‘Remigratie naar Suriname voelt als tien stappen terug. Je laat meer achter dan je denkt’

Leerlingen uit leerjaar 8 volgen een presentatie tijdens hun educatieve bezoek aan het ministerie van Binnenlandse Zaken.
Suriname

Basisscholieren nemen kijkje achter de schermen bij ministerie van Binnenlandse Zaken

Nieuwe fase aangebroken in traject naar verzelfstandiging BuFaZ.
Suriname

Minister Monorath bespreekt verzelfstandiging BuFaZ met UNICEF en partners

Stank in lijkenhuis MMC Nickerie hindert nabestaanden bij afscheid
Suriname

DNA-lid Raghoenandan vraagt dringend ingrijpen bij situatie lijkenhuis MMC Nickerie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws