• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Alleenstaande vrouwen in Paramaribo worstelen met toegang tot betaalbare woning

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
4 februari 2024 09:00
in Lifestyle, Suriname
Sleutels huis

Een alleenstaande vrouw uit Paramaribo heeft toegelicht dat het tegenwoordig bijna onmogelijk is voor vrouwen in Suriname om zelfstandig te wonen, zelfs met een normale baan.

Het kopen van een huis is buiten bereik, aangezien sparen voor een gemiddeld salaris praktisch onmogelijk is, zelfs als men bij de ouders woont. Bovendien is het verkrijgen van een hypotheek geen realistische optie.

Het huren van een normaal huis in een beschaafde en veilige buurt is evenmin een haalbare optie, gezien de huurprijzen die vaak in buitenlandse valuta worden uitgedrukt en zelfs hoger zijn dan het volledige maandloon van veel werkenden.

Deze situatie benadrukt de problemen waarmee veel alleenstaande vrouwen in de Surinaamse hoofdstad worden geconfronteerd bij het vinden van betaalbare huisvesting en het streven naar onafhankelijkheid.

De vrouw wijst op een mogelijke oplossing: het verkrijgen van een stuk grond van de overheid om een klein huis te bouwen.

Bekijk ook:

DNA-lid vraagt prioriteit voor investeringen in visserijsector

Nog geen besluit over opslag radioactieve bronnen in Houttuin, zegt minister Brunings

Echter, zelfs dit wordt naar haar zeggen bemoeilijkt door de hoge kosten van bouwmaterialen en het feit dat bouwvakkers exorbitante tarieven hanteren.

Voor velen blijft het een bijzonder moeilijke taak om zichzelf te vestigen en op te bouwen, zelfs met alle wilskracht en toewijding.

“Deze drempels benadrukken de noodzaak van beleidsmaatregelen die gericht zijn op het verbeteren van de toegang tot betaalbare huisvesting en het creëren van kansen voor economische zelfstandigheid voor vrouwen”, zegt een manager van het Internationaal VrouwenCollectief (KIVC) aan GFC Nieuws.

Het vinden van oplossingen voor deze problemen vereist volens het KIVC een geïntegreerde aanpak van de overheid, het bedrijfsleven en de gemeenschap om een ​​omgeving te creëren waarin vrouwen de kans krijgen om hun volledige potentieel te benutten en een leven op te bouwen dat hen voldoening en welzijn biedt.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Vissers Nickerie hebben volgens Raghoenandan dringend betere voorzieningen nodig. Illustratiefoto.
Suriname

DNA-lid vraagt prioriteit voor investeringen in visserijsector

Minister Patrick Brunings zegt dat de zorgen van bewoners van Houttuin worden meegenomen bij de beoordeling van de geplande opslaglocatie voor radioactieve bronnen.
Suriname

Nog geen besluit over opslag radioactieve bronnen in Houttuin, zegt minister Brunings

paramaribo suriname verkeer straat
Lifestyle

‘Riant levende Surinaamse uitkeringstrekkers vaak verraden door jaloerse familie’

Brandweer zet stap naar verdere professionalisering met nieuw overlegorgaan
Suriname

Minister Monorath installeert Overlegorgaan Brandweer

Illustratiefoto.
Suriname

21-jarige vrouw aangehouden voor brandstichting en poging tot doodslag in Nickerie

Regering spreekt waardering uit voor culturele bijdrage van Iwan Wijngaarde
Suriname

Iwan Wijngaarde geëerd tijdens 30-jarig jubileum van Feydrasi Fu Afrikan Srananman

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws