• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Politieke partijen in Suriname profiteren van lage geletterdheid grote delen samenleving

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 januari 2024 12:00
in Lifestyle, Suriname
Ignorant onwetend

In Suriname waarschuwen analisten voor een verontrustende trend: politieke partijen lijken strategisch gebruik te maken van de lage geletterdheid en ongeletterdheid onder grote delen van de bevolking.

Volgens de experts houden veel kiesgerechtigden zich niet bezig met de inhoudelijke beleidsplannen van de partijen waarop ze stemmen.

In plaats daarvan worden keuzes in het stemhokje beïnvloed door factoren zoals het charisma en de retorische vaardigheden van politieke leiders.

Deze situatie baart intellectuelen zorgen. Zij stellen dat het gebrek aan aandacht voor de inhoudelijke kwaliteit van politieke programma’s de weg vrijmaakt voor politici die zelf weinig substantiële kennis of competenties bezitten.

Ondanks deze tekortkomingen slagen deze politici erin aanzienlijke steun te verwerven, vaak resulterend in een groot aantal zetels in de regering.

Het gevolg, zo waarschuwen de analisten, is een vicieuze cirkel waarin leiders die niet over de nodige vaardigheden beschikken, aan de macht komen en blijven.

Dit heeft verstrekkende gevolgen voor het land. Zij drukken hun bezorgdheid uit dat deze trend Suriname verder in een neerwaartse spiraal duwt, waarbij incompetente leiders de ontwikkeling van het land belemmeren en de toekomstige welvaart in gevaar brengen.

De roep om onderwijs en bewustwording wordt steeds luider, in de hoop dat geïnformeerde burgers betere keuzes zullen maken die het land ten goede komen.

Mis dit niet:

Aantal geregistreerde cliënten bij Sociale Zaken nadert 200.000

Wereldwijde UNESCO-prijs voor onderwijsconcept dat in Galibi begon

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Ministerie Sociale Zaken ziet aanhoudende groei van aanvragen.
Suriname

Aantal geregistreerde cliënten bij Sociale Zaken nadert 200.000

Van Kari'na in de klas naar UNESCO-erkenning wereldwijd
Nederland

Wereldwijde UNESCO-prijs voor onderwijsconcept dat in Galibi begon

DNL wil een inhoudelijke bijdrage leveren aan goed bestuur en een eerlijke verdeling van Suriname’s natuurlijke rijkdommen.
Suriname

DNL biedt minister Baasaron wetsvoorstel aan voor duurzame economische toekomst Suriname

President Delcy Rodríguez van Venezuela op Zanderij. Foto: CDS
Suriname

Venezolaanse president Delcy Rodríguez in Suriname voor gesprekken over olie, landbouw en handel

Politie sluit meer aanhoudingen in geweldzaak niet uit.
Suriname

Oom doodgestoken door neef tijdens borrelen in Galibi

Amethietstraat perceel
Nederland

Nederlander spreekt tuinman in Paramaribo aan op overlast en krijgt verbijsterende reactie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws