• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Waar zijn de vaccins? Baarmoederhalskankerpreventie in de wachtkamer

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
10 januari 2024 10:00
in Opinie
arts dokter

Sommige Surinamers worden door hun arts niet serieus genomen. Foto: illustratief,

OPINIE – In een opmerkelijke paradox benadrukt het ministerie van Volksgezondheid het cruciale belang van vroegtijdige vaccinatie in de strijd tegen baarmoederhalskanker, terwijl de realiteit een schrijnend gebrek aan beschikbaarheid van het vaccin voor meisjes onthult.

Ondanks de urgente noodzaak om jonge levens te beschermen, lijkt de overheid haar belofte van preventie niet waar te maken.

De afgelopen jaren zijn meisjes tussen 9 en 13 jaar beroofd van de beloofde bescherming tegen het Humaan Papilloma Virus (HPV), het veronderstelde schild tegen de belangrijkste oorzaak van baarmoederhalskanker.

Terwijl het ministerie het belang van vaccinatie onderstreept, blijft het vaccin ontoegankelijk, waardoor de gezondheid van duizenden jonge vrouwen op het spel staat.

Deze tegenstelling roept serieuze vragen op over de prioriteiten en effectiviteit van het gezondheidsbeleid. Het is niet voldoende om slechts woorden van bewustwording te verspreiden; er moet actie worden ondernomen om de toegang tot het vaccin te verbeteren en de belofte van preventieve zorg waar te maken.

Bekijk ook:

Corruptie binnen het korps

Wijnerman verdraait discussie: het gaat niet om OMO’s, maar terughalen geld van het volk

In een tijd waarin de last van baarmoederhalskanker blijft toenemen, is het falen van het vaccinatieprogramma een ernstige tekortkoming die niet over het hoofd mag worden gezien.

C. Halfhuid

DISCLAIMER: Publicatie van opiniestukken houdt niet in dat GFC het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Wanneer de bewakers zelf verdacht worden
Opinie

Corruptie binnen het korps

Stabiliteit voor wie, vooruitgang voor wie?
Opinie

Wijnerman verdraait discussie: het gaat niet om OMO’s, maar terughalen geld van het volk

Vader en zoon.
Column

Vaderdag: de vergeten dag

Zolang Surinaamse leerkrachten niet kunnen bereiken wat hun collega's in Nederland wel kunnen opbouwen, blijft vertrek een logische keuze.
Column

De pijnlijke vergelijking tussen leerkrachten in Suriname en Nederland

Asielzoekers uit Nederland als oplossing
Column

Kunnen Europese asielzoekers het tekort aan vakmensen in Suriname oplossen?

Wateroverlast in Suriname
Opinie

Wateroverlast in Paramaribo: eerst meten, dan pas graven

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws