• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Illegale arbeid in Nederland: Niet alleen Surinaamse kappers, ook bouwvakkers betrokken

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
10 January 2024 11:00
in Lifestyle, Nieuws
bouwvakker arbeider werken timmerman hout

Na onthullingen door GFC Nieuws over een Surinaamse kapster die op een toeristenvisum in Nederland werkte, komt er meer informatie aan het licht over onwettige arbeidspraktijken.

De kapster, die naar eigen zeggen met ‘een tas vol euro’s’ terugkeerde na haar ‘vakantie’, schijnt niet de enige te zijn die zich hieraan schuldig maakt.

Juridische instellingen, alsmede de Immigratie- en Naturalisatiedienst, benadrukken dat werken op een toeristenvisum in Nederland strikt verboden is. Dergelijke activiteiten kunnen leiden tot uitzetting en een toekomstig verbod op verblijf in de Schengenzone.

Na de publicatie over de kapster ontving onze redactie diverse reacties. Uit een van deze reacties blijkt dat ook sommige Surinaamse bouwvakkers betrokken zijn bij illegale arbeid.

“Ik weet van meerdere personen die hier jaarlijks een periode verblijven om in de binnenbouw te werken,” onthult een Surinaamse-Nederlander uit Zuid-Holland aan GFC.

Deze personen verrichtten zwart werk op een toeristenvisum zonder belasting af te dragen.

Deze ontwikkeling komt op een moment dat er in Nederland een aanhoudend tekort is aan bouwpersoneel. Volgens de website cobouw.nl kampt meer dan de helft van de Nederlandse aannemers met een personeelstekort.

Deze situatie lijkt een voedingsbodem te creëren voor illegale arbeidspraktijken, waarbij mensen uit andere landen worden aangetrokken voor ongedocumenteerd werk in sectoren zoals de bouw.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSend

Meer berichten

politie ambulance
Suriname

Autobestuurder botst met bromfietser, één gewonde

sociale zaken financiele bijstand moni karta
Suriname

Waarschuwing: misleidende berichten over verhoging sociale uitkeringen

VSB X EZOTI 1200x591
Suriname

VSB bespreekt ondernemersagenda met minister EZOTI

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws