• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Betty Goede van OGV aanwezig bij historische uitspraak 8 Decemberstrafproces

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
20 december 2023 09:09
in Suriname
betty goede 8 decembermoorden

Vanmorgen heeft Betty Goede, voorzitter van de Organisatie voor Gerechtigheid en Vrede (OGV), haar opwachting gemaakt in het gerechtsgebouw in Suriname om het langverwachte vonnis in het 8 decemberstrafproces bij te wonen.

Haar aanwezigheid benadrukt het belang van gerechtigheid en historisch besef met betrekking tot de gebeurtenissen van 1982.

Onwetendheid over coup

Goede is zich bewust van het hardnekkige argument dat de generaties na 1980 onvoldoende weten over de coup. In 1996 ondernam de OGV een eerste poging om via het onderwijs leerlingen te informeren over de geschiedenis achter de coup. Deze inspanningen werden echter bemoeilijkt door onbegrip en tegenstand.

Zelfs in de periode tussen 1996 en 2000 werd een lesbrief, in samenwerking met The Back Lot, ontwikkeld voor het onderwijs. Helaas werd ook deze poging gedwarsboomd, beschuldigd van ‘geestelijke pedofilie’ door Henk Herrenberg.

Verwachting van gerechtigheid

Goede uit haar hoop dat het eerder uitgesproken vonnis nu daadwerkelijk wordt uitgevoerd na 20 jaar. Ze benadrukt dat gerechtigheid betekent dat iedereen gelijk is voor de wet en dat degenen die schuldig zijn aan moord verantwoording moeten afleggen voor hun daden. Voor haar is vandaag een dag van gerechtigheid en vrede, waarbij de samenleving na 41 jaar eindelijk verder kan.

Goede verwacht geen vrijspraak en hoopt dat het vonnis zal helpen bij de verwerking van de traumatische gebeurtenissen voor de nabestaanden. Voor haar staat het principe van rechtvaardigheid centraal, en ze hoopt dat deze dag zal bijdragen aan het afsluiten van een pijnlijk hoofdstuk in de geschiedenis van Suriname.

Mis dit niet:

‘Geld van ouders uit Suriname kan kind in Nederland duizenden euro’s belasting kosten’

VSB vraagt om duidelijkheid bij overgang nieuwe importprocedures

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

geld valuta euro
Lifestyle

‘Geld van ouders uit Suriname kan kind in Nederland duizenden euro’s belasting kosten’

EZOTI werkt met VSB en Douane aan soepele overgang importprocedures
Suriname

VSB vraagt om duidelijkheid bij overgang nieuwe importprocedures

Ministers Melvin Bouva en Bruno Rodríguez Parrilla bespraken in New York verdere samenwerking tussen Suriname en Cuba. Foto: CDS
Suriname

Suriname en Cuba willen samenwerking uitbreiden naar landbouw en zonne-energie

Uitbreiding nationaal vaccinatieprogramma.
Gezondheid

Suriname bereidt introductie pneumokokkenvaccin voor

3. Mede-inzittende bezwijkt aan verwondingen na crash tegen EBS-mast
Suriname

42-jarige automobilist overleden na eenzijdig ongeval aan Kennedyweg

Surinaamse Dollars.
Suriname

Inkomsten dalen, uitgaven stijgen: Surinaamse overheidsrekening zwaar onder druk

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws