• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nabestaande 8 Decembermoorden: Gerechtigheid mag niet afhangen van de kalender

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
19 december 2023 06:00
in Suriname
8 decembermoorden proces

In een interview met D-TV heeft jurist Jennifer van Dijk-Silos kritiek geuit op de timing van de rechterlijke uitspraken in Suriname, met name die met betrekking tot voormalig president Desi Bouterse.

Terwijl zij de timing als ‘heel sadistisch’ beschouwt, stelt een nabestaande van de 8 Decembermoorden aan GFC Nieuws dat gerechtigheid juist lang op zich heeft laten wachten.

“De nabestaanden, die al decennia vechten voor erkenning en strafrechtelijke vervolging van de verantwoordelijken voor de moord op hun dierbaren op 8 december 1982, ervaren de aanstaande uitspraak als een mogelijke stap richting gerechtigheid. In tegenstelling tot het ongemak van Van Dijk-Silos over de timing, zien wij het als een belangrijk moment dat de zaak van Bouterse überhaupt voor het Hof van Justitie staat.”

“Voor ons is de timing niet het belangrijkste. Wat er toe doet, is dat na zoveel jaren van strijd en onzekerheid, er eindelijk een mogelijkheid is dat de verantwoordelijken ter verantwoording worden geroepen. Dit is niet alleen een juridische kwestie; het gaat om gerechtigheid voor degenen die hun leven verloren hebben op die vreselijke dag.”

Zij verwacht dat, in het geval van een veroordeling, Desi Bouterse dezelfde behandeling zal krijgen als elke andere burger die schuldig is bevonden aan dergelijke ernstige misdaden. Ze benadrukt dat niemand boven de wet moet staan, zelfs niet voormalige staatshoofden.

Wat betreft de opmerkingen van Van Dijk-Silos over speciale faciliteiten voor Bouterse, reageert een andere nabestaande, met onbegrip: “Wij willen geen speciale behandeling voor Bouterse. Onze geliefden hebben geen speciale behandeling gekregen. Ze werden wreed van ons afgenomen. Het is tijd dat gerechtigheid zegeviert, ongeacht de positie van de dader.”

Terwijl de juridische strijd voortduurt, blijven de nabestaanden hoopvol dat de rechterlijke macht een eerlijk en rechtvaardig vonnis zal uitspreken in deze langlopende zaak, die diep geworteld is in het collectieve geheugen van Suriname.

Mis dit niet:

‘Wonen in Paramaribo flink duurder door komende olieboom’

Landelijk schoolpakkettenproject ondersteunt 25.000 leerlingen

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

De economische activiteit kan de vraag naar woningen en grond in Paramaribo flink vergroten. Foto: Paramaribo centrum
Lifestyle

‘Wonen in Paramaribo flink duurder door komende olieboom’

“Elk kind moet naar school”.
Suriname

Landelijk schoolpakkettenproject ondersteunt 25.000 leerlingen

Pinas wil dat de EBS-directie vandaag nog wordt ontslagen vanwege de aanhoudende puinhoop. Foto EBS-directeur Leo Brunswijk.
Suriname

Pinas eist acuut ontslag van EBS- directie na zoveelste stroomellende

Van internationale luchthaven naar toeristische groeizone.
Suriname

Nieuw Holiday Inn-hotel aangekondigd nabij internationale luchthaven EAG

DNA treft voorbereidingen voor tweede Jaarrede van president Simons
Suriname

Tweede Jaarrede Simons tegen achtergrond van nieuwe ontwikkelingsagenda richting 2030

Plechtigheid KPA staat in teken van professionalisering en resocialisatie.
Suriname

Minister Monorath: professioneel en humaan KPA essentieel voor nationale veiligheid

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws