• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Scholen in Suriname vierde dag gesloten door vakbondsacties tegen BTW-verhoging

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 november 2023 06:39
in Suriname
school onderwijs scaled

Extra beveiliging ingezet na onrust bij O.S. 1 en 2 Sunnypoint

De Surinaamse samenleving wordt geconfronteerd met een aanzienlijke onderbreking van het onderwijs, aangezien scholen al voor de vierde dag op rij gesloten zijn vanwege acties van samenwerkende vakbonden tegen de voorgenomen verhoging van de BTW.

Het protest wordt niet alleen gesteund door onderwijsgevenden, maar krijgt ook bijval vanuit onverwachte hoek: het Internationaal Monetair Fonds (IMF).

Tijdens een recente persconferentie over de stand van zaken in het IMF-programma, deelde IMF-delegatieleider Anastasia Guscina haar zorgen over de financiële situatie in Suriname.

Eén van de belangrijkste aandachtspunten was de schandalig lage lonen van ambtenaren, met name die van leraren. Guscina betoogde dat het onaanvaardbaar is dat onderwijsprofessionals gedwongen worden bijlessen te geven om financieel rond te komen, terwijl hun salarissen zijn uitgehold door inflatie.

“De lonen van ambtenaren zijn schandalig laag,” verklaarde Guscina. “Het is niet goed dat leraren afhankelijk zijn van bijlessen geven om de eindjes aan elkaar te kunnen knopen. De salarissen zijn danig gedegradeerd door de inflatie.”

De IMF-delegatieleider benadrukte echter ook dat het IMF niet blind is voor andere problemen binnen het ambtenarenapparaat. Ze wees op de aanwezigheid van spookambtenaren en benadrukte dat deze praktijk onmiddellijk aangepakt moet worden. “Dat mensen geld krijgen voor het niets doen is ronduit diefstal en ontmoedigend voor de ambtenaren die wel (hard) werken,” voegde ze toe.

De regering van Suriname heeft in samenwerking met het IMF een programma geïmplementeerd dat volgens Guscina over het algemeen goed verloopt. Er zijn echter nog uitdagingen te overwinnen, waaronder de noodzaak om verandering en verantwoordelijkheid te omarmen binnen zowel de overheid als de bredere samenleving.

Terwijl de vakbonden strijden tegen de BTW-verhoging, lijkt het erop dat de bredere discussie zich uitbreidt naar structurele hervormingen in het ambtenarenapparaat en een heroverweging van de financiële prioriteiten van de overheid.

De Surinaamse samenleving staat op een kruispunt, waarbij zowel economische uitdagingen als de roep om rechtvaardigheid en efficiëntie samenkomen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

braille 5498805 960 720 handicap beperking
Suriname

Voorzitter Stichting Wan Okasi: mensen met een beperking een onzichtbare meerderheid

kantoor werken
Suriname

Middenklasse in Suriname verliest positie, stelt criticus Feller

iwan Ganga
Suriname

Natin start met Cohort 4 van de Oil & Gas-opleiding

voodoo bonumang winti
Lifestyle

Geor Hering haalt fel uit naar geloof in bonuman en waarschuwt voor risico’s

patrick kensenhuis
Suriname

Werkenden vormen ruggengraat van district Para

AdeKUS Euopese Commissie
Suriname

Suriname wil aansluiten bij Horizon Europe en Erasmus+

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws