• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Koppel dat airco’s aan laat staan om dieven af te schrikken zorgt voor ergernis in Paramaribo

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
5 November 2023 21:30 - Geüpdatet op 6 November 2023 07:34
in Lifestyle, Suriname
Airco

In een rustige buurt in het noorden van Paramaribo heeft een buurvrouw hevige kritiek geuit op een stel dat naast haar woont vanwege hun energieverbruik.

Het koppel, dat doorgaans vroeg in de ochtend naar het werk vertrekt en pas laat in de middag terugkeert, laat gedurende de hele dag twee airconditioners draaien.

De buurvrouw beticht hen van sociaal onverantwoordelijk gedrag door onnodig veel elektriciteit te verbruiken, terwijl de energiemaatschappij EBS al problemen kent met de stroomvoorziening.

GFC Nieuws nam contact op met de bewoners, die een verrassende rechtvaardiging voor hun acties gaven. De heer des huizes verklaart dat het laten draaien van de airco’s een bewuste keuze is om inbrekers te misleiden.

Hij stelt dat criminelen minder snel een poging tot inbraak zullen wagen als het lijkt alsof er iemand thuis is. Deze verdedigingsstrategie komt voort uit eerdere onveilige situaties waarbij pogingen tot inbraak bij hun woning zijn waargenomen.

Het echtpaar ziet de hogere energierekening als een noodzakelijke uitgave voor hun veiligheid, ondanks de bezwaren van hun buurvrouw.

De buur pleit echter voor meer energiebewustzijn. Ze blijft kritisch en roept ook de gemeenschap op tot meer milieubewust gedrag.

Naar haar zeggen gaan de meesten in Suriname niet zuinig genoeg om met stroom. Men laat volgens haar ook vaak nodeloos te veel lichten branden. Het kan, zo zegt ze, allemaal veel minder.

ShareTweetSend

Meer berichten

mode suriname oranje paars
Lifestyle

Modekleuren krijgen lastige politieke betekenis in Suriname

somohardjo paul ronnie brunswijk abop pl pertjajah 5
Lifestyle

Waarnemer noemt Brunswijk en Somohardjo de sociaalste leiders van Suriname

virus griep
Gezondheid

Thuisblijven bij griepje wordt langzaam een teken van respect en solidariteit

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws