• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Consumenten verontwaardigd: Lokaal fruit en groenten soms net zo duur als import uit Nederland

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
4 november 2023 00:00
in Nederland, Nieuws, Suriname
tomaten rotated

Een groeiend aantal consumenten in Suriname uit hun ongenoegen over de hoge prijzen van lokaal geteelde fruitsoorten.

Bijzondere aandacht gaat uit naar onder anderen diverse mangosoorten die, ondanks hun lokale herkomst, geprijsd zijn alsof ze van overzee, met name uit Nederland komen.

In een land waar de bodem overvloedig en vruchtbaar is, zo laten ze aan GFC Nieuws weten, vinden velen het onaanvaardbaar dat de kosten voor deze vruchten bijna gelijk zijn aan die van geïmporteerd fruit.

De ontevredenheid strekt zich ook uit tot groenten, waarvan de prijzen ook niet in verhouding lijken te staan met de lokale productieomstandigheden. Sommige diepvriesgroenten uit Nederland worden goedkoper aan de man gebracht.

“Waarom betalen we zoveel voor producten die hier in overvloed groeien?” vraagt een bezorgde burger.

Critici suggereren dat Surinamers meer zelfvoorzienend moeten worden door gebruik te maken van de beschikbare grond.

“Met de ruimte die de meeste huishoudens hier hebben, kunnen we een groot deel van ons eigen voedsel verbouwen,” stelt een huisvrouw uit de Surinaamse hoofdstad voor.

Deze zelfvoorzienende benadering kan niet alleen leiden tot lagere kosten voor gezinnen, maar ook de voedselzekerheid versterken en bijdragen aan een gezonder voedingspatroon.

Mis dit niet:

SGCC bezorgd over opschorting Canawaima-veerdienst

Suriname en Filipijnen verkennen samenwerking in rijst, visserij en kokosindustrie

Deze kwestie brengt de focus op de noodzaak van een herziening van het agrarisch beleid in Suriname, waarbij prijsstabiliteit en -toegankelijkheid voor consumenten vooropstaan.

De stemmen voor verandering worden steeds luider, waarbij de roep om actie niet enkel bij de consumenten ligt, maar ook bij de beleidsmakers om de landbouwsector te herstructureren voor betaalbaarheid en duurzaamheid.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Kamer vraagt duidelijkheid over veiligheid, gestrande reizigers en hervatting verbinding.
Suriname

SGCC bezorgd over opschorting Canawaima-veerdienst

Minister Mike Noersalim ontvangt de Filipijnse ambassadeur Patrick John voor overleg over landbouw, visserij en technologische samenwerking. Foto: CDS
Suriname

Suriname en Filipijnen verkennen samenwerking in rijst, visserij en kokosindustrie

S.S. bezwijkt aan verwondingen na val met bromfiets.
Suriname

45-jarige bromfietser overleden na verkeersongeval aan Commissaris Weythingweg

President Jennifer Simons, familie en genodigden brengen tijdens ‘Celebrate Borger’ in de Congreshal eer aan de overleden Borger Breeveld. Foto: CDS
Entertainment

Suriname brengt laatste eer aan cultuuricoon Borger Breeveld

Bewust omgaan met water centraal tijdens droge periode.
Suriname

SWM start campagne ‘Samen Zuinig; Water voor Iedereen!’

De politie heeft het voertuig en de aangetroffen zakken met vermoedelijke marihuana in beslag genomen voor verder onderzoek. Foto: KPS
Suriname

Drie verdachten aangehouden met vermoedelijke marihuana bij controlepost Burnside

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws