• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

DOE veroordeelt recente aanvallen op persvrijheid en democratie in Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 oktober 2023 11:13
in Nieuws, Suriname
doe steven alfaisi

De Partij voor Democratie en Ontwikkeling in Eenheid veroordeelt de beschieting van het voertuig van de wederhelft van de directeur van LIM FM en het gebouw van het radiostation.

Zulke gebeurtenissen tegen wie of welke instantie dan ook, horen niet thuis in een democratie en rechtsstaat. Het zorgt voor disbalans en een zwaar gevoel van onveiligheid, zegt de DOE in een verklaring.

Graag ziet de partij dat de ware toedracht van dit onsmakelijk gebeuren door de autoriteiten gauw wordt blootgelegd.

Het gebeurde geeft onderbuikgevoelens van vermoedens van een aanslag op de vrije pers, maar als partij zijn we daar heel voorzichtig mee omdat nog niet alle feiten en motieven bekend zijn.

Evenwel, kunnen we niet eraan ontkomen om terug te denken aan de periode toen er sprake was van zware intimidatie van de onafhankelijke pers, door o.a. brandstichting bij de STVS en poging tot brandstichting bij avondblad De West, in de negentiger jaren.

Zeer recent tijdens de oktober-gebeurtenissen van het afgelopen jaar, zijn ook pogingen ondernomen om brand te stichten bij de SRS. Ook de mislukte aanslag op het gebouw van het Hof van Justitie kunnen we in dit rijtje plaatsen.

Er is de afgelopen dagen ook sprake van toename van criminele activiteiten. Dagelijkse berovingen van personen en ondernemers, zonder opheldering of het terugdringen van deze erupties door de justitiële autoriteiten. DOE wenst de directeur, zijn gezin en het personeel van LIM FM heel veel sterkte in deze zaak toe.

Ten slotte roept de partij de regering en de justitie op, deze zaak tot de bodem te onderzoeken en de daders op te sporen en te berechten.

Bekijk ook:

Directie NIS neemt extra veiligheidsmaatregelen na nachtelijke inbraak

Bezoek Wenzhou versterkt culturele brug tussen Suriname en China

Ook vraagt de partij dat alle benodigde middelen door de regering worden ingezet om te doen wat nodig is op het gebied van veiligheid.

Het gaat tenslotte om het garanderen van een Suriname, waarin de veiligheid van personen en goederen, de vrijheid van personen en de vrije pers gegarandeerd zijn, aldus de voorzitter van DOE, Steven Alfaisi.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

NIS pleit voor permanente beveiliging na inbraak en vernielingen
Suriname

Directie NIS neemt extra veiligheidsmaatregelen na nachtelijke inbraak

Chinese delegatie benadrukt belang van kwaliteit en duurzaamheid bij verdere ontwikkeling CI AdeKUS.
Suriname

Bezoek Wenzhou versterkt culturele brug tussen Suriname en China

Samenwerking tussen CBvS en banken essentieel voor integere financiële sector.
Suriname

CBvS bespreekt financiële integriteit en bankresolutie met Surinaamse bankensector

Surinamers met een Nederlandse bijstandsuitkering mogen geld naar het buitenland sturen, maar gemeenten kunnen bij opvallende geldstromen de financiële situatie controleren.
Lifestyle

Surinamers met Nederlandse bijstand kunnen controle krijgen op bankafschriften bij geldzendingen

Nieuwe grondeigenaren in Coronie opgeroepen te investeren in ontwikkeling district.
Suriname

President Simons: gebruik de grond waarvoor die is uitgegeven en bouw aan de toekomst

Zonder goede voorbereiding profiteert Suriname niet optimaal van olie- en gasopbrengsten.
Suriname

Stichting Passie voor Suriname pleit voor langetermijnvisie op local content

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws