• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Besnijdenis jongetje zorgt voor spanningen families in Paramaribo en Rotterdam

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
18 oktober 2023 09:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
jongen kind

GFC LIFESTYLEREDACTIE- Binnen families in Paramaribo en Rotterdam is een hevige ruzie ontstaan over een voorgenomen besnijdenis van een jongetje.

De moeder en haar familie in de Surinaamse hoofdstad willen dat de voorhuidverwijdering binnenkort plaatsvindt en dat deze wordt uitgevoerd door een geestelijke, in lijn met hun geloofsovertuigingen.

De vader, die het merendeel van zijn leven in Nederland, heeft gewoond, en zijn in Rotterdam verblijvende ouders zijn echter fel tegen de ingreep. Zij vinden dat het kind pas op volwassen leeftijd zelf moet kunnen beslissen over een dergelijke ingreep.

De meningsverschillen hebben geleid tot hoogoplopende spanningen binnen de families. De vader heeft zelfs gedreigd met zijn kind naar Nederland te vertrekken als de druk op de procedure aanhoudt.

Het feit dat het stel niet getrouwd is en een LAT-relatie onderhoudt, maakt de situatie gecompliceerder.

De grootouders van moederszijde spelen een grote rol in het conflict. Zij zijn naar verluidt de drijvende kracht achter de wens voor circumcisie en leggen zware druk op hun dochter om het kind de rituelen te laten ondergaan.

De kwestie benadrukt de mogelijke problemen van gemengde geloofsovertuigingen binnen gezinnen.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

gat powisstraat
Suriname

Tijdelijke reparatie Powisiestraat houdt geen stand na regenval

NV havenbeheer
Suriname

Suriname blijft volgens Nederlandse analist gevangen in groeiende importverslaving

beschuit met muisjes
Lifestyle

Discussie over muisjes bij geboorte baby’s in Suriname en Nederland

kpa
Suriname

Calamiteitenteam KPA versterkt met 47 nieuwe gecertificeerde leden

Keya Stedenburg
Lifestyle

Surinaamse mannen gaan viraal na wanhopige berichten aan jongedame

President Jennifer Simons in gesprek met seniore burgers tijdens de kerstviering in de tuin van het presidentieel paleis in Paramaribo.
Suriname

President Simons viert Kerst met ruim 500 senioren in tuin van presidentieel paleis

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws