• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse ouders worstelen om schoolspullen te bekostigen voor hun kinderen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
10 september 2023 01:00 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 14:01
in Lifestyle, Nieuws, Suriname
RED APPLE

GFC NIEUWSREDACTIE – In de huidige tijd is het geen nieuws meer dat veel dingen duur zijn en soms zelfs buiten bereik lijken te liggen. Wat echter alarmerend is, is dat voor talloze ouders het kopen van schoolspullen voor hun kinderen bijna onmogelijk is geworden.

GFC heeft gesprekken gevoerd met enkele ouders in de bekende Chinese winkel Red Apple, gelegen aan de Indiragandiweg in Suriname.

Een vader die daar aanwezig was met zijn drie kinderen deelde zijn moeilijkheden, waarbij hij aangaf dat het bijna ondoenlijk is om alles te bekostigen.

Hij vertelde dat hij al sinds juli bezig is met het aanschaffen van schoolspullen en benadrukte: “Als je nu kwaliteit wilt, moet je diep in de buidel tasten.

Een schooltas kost al snel SRD 500, en dan heb je nog geen jeansbroeken of schoenen gekocht.

Het is een zware last, vooral omdat alle andere maandelijkse uitgaven gewoon doorgaan.” Een andere bezoeker van Red Apple deelde haar verhaal, waarbij ze aangaf dat ze een lening bij de bank heeft moeten afsluiten om de schoolspullen voor haar kinderen te kunnen kopen.

Ze zei: “Ik had geen andere keus. Nu moet ik een jaar lang de lening afbetalen, en het geleende geld is zelfs niet voldoende.”

Deze bezorgde ouder pleit voor overheidsinitiatieven om schoolpakketten te verstrekken aan ouders die dit dringend nodig hebben.

Ze benadrukt ook dat zijzelf en haar man werkzaam zijn en toch moeilijk rondkomen, wat te denken valt van andere ouders of verzorgers die afhankelijk zijn van dagelijkse inkomsten.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Busje rijdt woning binnen: gezin zwaar geschokt na nachtelijk incident
Suriname

Busje rijdt woning binnen: gezin zwaar geschokt na nachtelijk incident

Escalatie familieconflict leidt tot gewelddadig incident aan Khariweg
Suriname

Broer brengt tijdens ruzie om bromfiets jongere broer steekverwonding toe

Bewoners vragen onderzoek naar vermeende fouten bij opname watermeters.
Suriname

Klanten klagen over hoge waterrekeningen: “Ik betaal voor verbruik dat ik niet heb gehad”

Religieuze gemeenschap benadrukt belang van vrede en innerlijke bezinning
Suriname

Offerfeest moet volgens Ahmadiyya Moslim Gemeenschap leiden tot meer menselijkheid en saamhorigheid

Volledig gratis gezondheidszorg in Suriname lijkt voorlopig onhaalbaar
Gezondheid

Volledig gratis gezondheidszorg in Suriname lijkt politiek onhaalbaar

Door de onverwachte stop liep de rechtstreekse verbinding tussen Suriname en Nederland vertraging op.
Nederland

KLM moet in Frans Guyana bijtanken: situatie op Zanderij niet uniek, maar wel pijnlijk

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws