• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Pokie reageert fel op uitlatingen Gajadien: Laat men me met rust laten, ik maak geen deel uit van deze ‘gang’

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
1 september 2023 22:00 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 03:21
in Nieuws
Pokie AboP Suriname IamGold Brokopondo

GFC NIEUWSREDACTIE- Ex-minister Diana Pokie van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) in Suriname heeft zich scherp uitgelaten over Aziz Gajadien, fractievoorzitter van de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP).

Deze aanval komt voort uit beweringen van Gajadien dat de grondroof begon tijdens Pokie’s ambtstermijn als minister op het ministerie.

Gajadien beweert bewijzen te hebben ontvangen van Ronnie Brunswijk, voorzitter van de politieke organisatie ABOP en vicepresident van Suriname. Interessant genoeg had ABOP Pokie voorgedragen als minister.

Pokie reageert fel op deze beschuldigingen en daagt iedereen uit die bewijzen heeft om deze openbaar te maken. Ze benadrukt dat ze een onberispelijke reputatie heeft en nooit heeft gefraudeerd.

Ze lijkt opgelucht te zijn dat ze niet langer deel uitmaakt van wat ze beschrijft als een corrupte politieke kliek.

Volgens Pokie is het voor eenieder duidelijk waarom ze moest vertrekken: ik wilde niet meewerken aan corrupte praktijken.

Gajadien zei eerder in hetzelfde interview erg bezorgd te zijn over de activiteiten binnen het ministerie van GBB onder leiding van Vorswijk. Hij beweert dat de dubieuze praktijken binnen GBB niet langer getolereerd kunnen worden.

Hij is met name verontrust dat Vorswijk de anticorruptiewet, die transparantie eist, niet naleeft.

Mis dit niet:

Begrotingsuitvoering 2026 loopt achter, overheid werkt aan versterking financieel beheer

Geor Hering: Suriname geeft snelheidsduivels en drankrijders al jaren vrij spel

Er zijn steeds meer klachten van burgers over grondroof, waarbij gedupeerden plotseling te horen krijgen dat hun land of toewijzing is ingetrokken en aan anderen is toegewezen, meestal aan nieuw opgerichte stichtingen.

Vorswijk probeert zich te verdedigen door de schuld op ambtenaren te schuiven, maar Gajadien is niet langer tevreden met deze verklaring en heeft twijfels over de oprechtheid van de minister.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Begrotingsdiscipline centraal bij halfjaarlijkse financiële verantwoording.
Suriname

Begrotingsuitvoering 2026 loopt achter, overheid werkt aan versterking financieel beheer

Kruispunt Paramaribo Noord
Suriname

Geor Hering: Suriname geeft snelheidsduivels en drankrijders al jaren vrij spel

Maskers, handschoenen en kabelknipper aangetroffen bij aanhouding verdachten
Suriname

Twee verdachten aangehouden in onderzoek naar vernieling glasvezelkabels Telesur

GFC. Nieuws uit Suriname
Suriname

Academische samenwerking Suriname en Indonesië versterkt met nieuw MoU

Eerste van 58 scholen krijgt renovatie
Suriname

S.H. Kisoensingh eerste school binnen renovatieproject van 58 scholen

Suriname zet volgende stap naar sterker mangrovebeleid
Suriname

Suriname werkt aan sterker beleid voor bescherming van mangrove-ecosystemen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws