• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Strijd tegen criminaliteit intensifieert: president belooft aanpak vuurwapengeweld en gangvorming

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 augustus 2023 00:39 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 03:22
in Nieuws
chan en politiekorps

GFC NIEUWSREDACTIE- President Chandrikapersad Santokhi van Suriname heeft de vastberadenheid van de regering benadrukt om de veiligheid voor burgers in het hele land te versterken.

Het vuurwapengeweld en gangvorming zullen worden aangepakt. De vrees die er heerst binnen de samenleving moet eruit.

Met de toenemende criminaliteit als uitdaging, worden er resolute maatregelen genomen om de rust, het vertrouwen en het gevoel van veiligheid onder de burgers te herstellen.

Op 28 augustus vond een belangrijk overleg plaats tussen mijzelf en de minister van Justitie en Politie, samen met zijn team. Tijdens deze bijeenkomst werd het vraagstuk van veiligheid uitvoerig besproken.

Een van de voornaamste doelen is het tegengaan van gewelddadige bendepraktijken die vuurwapengeweld met zich meebrengen. Ondanks financiële beperkingen voor de aanschaf van voertuigen en de training van cruciale personeelsleden, wordt er hard gewerkt aan oplossingen voor deze knelpunten.

De regering zet alle beschikbare middelen in om de veiligheid te versterken. Dit omvat een verhoogde zichtbaarheid van de politie in woonwijken en gemeenschappen.

Bovendien is het van groot belang dat het volk op de hoogte wordt gehouden van de arrestaties van daders en de oplossing van strafbare feiten. Deze transparante aanpak dient niet alleen als geruststelling voor de bevolking, maar ook als een krachtige waarschuwing aan potentiële criminelen.

Het herstel van de veiligheidssituatie in Suriname vergt een gezamenlijke inspanning van de regering, wetshandhavingsinstanties en de bevolking.

Mis dit niet:

TotalEnergies plant nieuwe exploratiecampagne in Block 58 voor 2027 en 2028

Simons en Jetten bespreken visumversoepeling en inzet van €66,6 miljoen uit Nederland

Met vastberadenheid en een duidelijk actieplan hoopt de Surinaamse regering een veiligere omgeving te creëren waarin burgers zich beschermd en gerespecteerd voelen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Total Energies, illustratiefoto.
Suriname

TotalEnergies plant nieuwe exploratiecampagne in Block 58 voor 2027 en 2028

President Jennifer Simons en de Nederlandse premier Rob Jetten tijdens hun bilaterale overleg in New York. Foto: CDS
Nederland

Simons en Jetten bespreken visumversoepeling en inzet van €66,6 miljoen uit Nederland

'Diaspora moet vaste partner worden'
Nederland

VHP Nederland: Suriname moet instituties versterken vóór de olierijkdom komt

Het rijbewijs kan voor een nieuwe generatie Surinamers veel minder belangrijk worden als autonome auto's zich de komende twintig jaar blijven ontwikkelen.
Lifestyle

Surinamers die nu worden geboren hebben later mogelijk geen rijbewijs meer nodig

kip vlees
Suriname

Eerste vogelgriepuitbraak in Suriname: bedrijven 28 dagen dicht en mensen gemonitord

Commissie Heart for Women zet gezondheid van vrouwen centraal.
Suriname

Vrouwen moeten bewuster worden van preventie tegen hart- en vaatziekten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws