• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

President Santokhi leidt inwijding van gemoderniseerde MDS en WLA in Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 augustus 2023 02:36 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 14:03
in Nieuws
Onthullen naambord 585x618 1

GFC NIEUWSREDACTIE – De Meteorologische Dienst Suriname (MDS) en de Waterloopkundige Dienst Suriname (WLA) hebben een vernieuwde uitstraling gekregen en zijn verhuisd naar een nieuw gebouw onder het ministerie van Openbare Werken.

Op 29 augustus 2023 vond de feestelijke opening plaats, waarbij President Chandrikapersad Santokhi het lint doorknipte.

Tegelijkertijd werd een samenwerkingsovereenkomst ondertekend tussen de Waterloopkundige Dienst Suriname, de Anton de Kom Universiteit van Suriname en het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut.

President Santokhi toonde zich verheugd over deze ontwikkelingen en benadrukte het belang van moderne faciliteiten voor het produceren van klimaatdata en het aanpakken van klimaatverandering.

De regering zet zich in voor het behoud van Suriname’s carbon negatieve status en het genereren van inkomsten uit carbon kredieten.

Hij moedigde het gebruik van moderne technologie voor dataverzameling aan en onderstreepte het belang van samenwerking met andere landen en partners.

De directeur Onderzoek en Dienstverlening, Sergio Kadosoe, benadrukte de waardevolle bijdrage van beide afdelingen aan klimatologische statistieken.

Het nieuwe gebouw verbetert niet alleen de werkomstandigheden, maar motiveert ook het personeel. Minister Riad Nurmohamed wees op eerdere investeringen en het belang van het nieuwe pand voor MDS en WLA.

De samenwerking tussen WLA, AdeKUS en KNMI omvat studentenopleiding en begeleiding.

Het samenwerkingsdocument werd ondertekend door Kadosoe, AdeKUS-bestuursvoorzitter Shanti Venetiaan en KNMI-functionaris Rubert Konijn. Prof. dr. Venetiaan benadrukte de rol van de universiteit in klimaatonderzoek, terwijl Konijn de waarde van de langdurige samenwerking tussen KNMI en MDS benadrukte en het streven naar een vroegtijdig waarschuwingssysteem.

Foto: CDS

ShareTweetSendSend

Meer berichten

rechtenstudenten tweede kamer
Suriname

Rechtenstudenten in dialoog over democratie en rechtsstaat tijdens werkbezoek Tweede Kamervoorzitter

vermiste jongens
Suriname

Nationaal Leger ondersteunt intensieve zoekactie naar vermiste jongemannen in Tibiti-bosgebied

man senior oud bejaard
Lifestyle

Hoge prijzen bejaardenhuizen zetten gezinnen onder druk

Injectiespuit
Gezondheid

KIVC waarschuwt Suriname voor namaakmedicijnen die schadelijk kunnen zijn

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436222
Suriname

President Simons benadrukt versterkte samenwerking Suriname en Nederland tijdens Koningsdagreceptie

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436218
Suriname

Minister Tsang bezoekt Bouw, Woon & Huishoudbeurs en benadrukt belang van verantwoord bouwen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws