• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

LVV voert herstelwerkzaamheden uit te Wanica Noord-West

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 juli 2023 13:30 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:13
in Nieuws
361656192 602122018758926 8753576498333667461 n

GFC NIEUWSREDACTIE- Bewoners, in het bijzonder de agrariërs van de Dacronweg te Tawajaripolder in het district Wanica (Suriname), zijn vandaag bijeengekomen om de start van herstelwerkzaamheden van hun weg aan te schouwen.

Deze werkzaamheden, welke inhouden het egaliseren en verbreden van de weg, worden uitgevoerd door het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV).

Parmanand Sewdien de LVV-minister die de aanwezige delegatie leidde gaf aan dat bij optimaal agrarisch beleid een goed infrastructuur van enorm groot belang is.

Niet alleen de loosleidingen, maar ook de wegen horen daarbij in goede conditie te verkeren. Middels deze werken kan volgens de bewindsman de agrarische productie verder opgekrikt worden.

In dit kader heeft het ministerie enkele weken geleden een motor grader aangeschaft voor herstelwerkzaamheden in de districten ter ondersteuning van het ministerie van Openbare Werken (OW) en Regionale Ontwikkeling en Sport (ROS). Gelijk na levering van de grader zijn eerst de wegen in het district Commewijne aangepakt.

De bedoeling is om na Wanica Noord-West richting Saramacca te gaan en van daaruit de overige districten aan te doen.

Bholanath Narain, districtscommissaris Wanica Noord-West, is bijzonder ingenomen met de samenwerking tussen de ministeries ter optimalisering van de infrastructuur binnen zijn werkgebied. Hij werd vaker benaderd door de agrariërs die met de handen in het haar zaten in vooral de grote regentijd.

De Dacronweg zat met enorme kuilen waardoor levering van landbouwproducten in de regentijd voor velen niet meer mogelijk was. Dit zorgde voor grote financiële verliezen bij de boeren aldaar.

“Na deze herstelwerkzaamheden uitgevoerd door LVV zal het ministerie van OW de overige werken van het gebied ter hand nemen. Door samen te werken kunnen wij veel bereiken,” zei de districtscommissaris tot slot.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Adhin De Mos
Nederland

Adhin-zaak vergelijkbaar met jarenlange rechtszaak Nederlandse bestuurder Richard de Mos, zegt analist

Bronto Somohardjo
Suriname

VHP zoekt strategie hoe om te gaan met vlijmscherpe debatstijl van Bronto Somohardjo

maersk haven schepen container vracht
Suriname

Maersk schrapt banen: wat betekent dit voor Suriname?

Regionaal Ziekenhuis Wanica viert zesjarig bestaan met voorlichting over hypertensie en diabetes
Gezondheid

Regionaal Ziekenhuis Wanica bestaat zes jaar en richt zich op uitbreiding zorg

jarbandhan
Suriname

DNA-lid Jarbandhan stelt president vragen over escalerende zwerversproblematiek en schoolveiligheid

voetbal
Sport

Meer dan SRD 1 miljoen geïnvesteerd in sportinfrastructuur Saramacca

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws