• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

In Nederland wachtte ik drie maanden op ziekenhuisafspraak, België heeft nauwelijks wachtlijsten

P. Peterson door P. Peterson
14 juli 2023 03:43
in Lifestyle
vrouw dame

GFC LIFESTYLEREDACTIE- Een Nederlandse vrouw heeft de verschillen tussen de Belgische en Nederlandse zorg blootgelegd. ‘Ik was gewend om maandenlang te wachten op ziekenhuisafspraken. Hier in België is er bijna geen wachttijd.’

Nederlanders zoeken volgens haar steeds vaker hun heil bij de zuiderburen omdat ze sneller geholpen worden door Belgische specialisten.

Dat vertelde de veertiger, nu woonachtig in Vlaanderen, tegenover de redactie van GFC Lifestyle.

“In België legt de verzekering minder druk op artsen en hebben zij meer vrijheid. Hierdoor zijn er nauwelijks wachtlijsten,” weet ze zeker.

De vrouw vulde aan dat zij in Nederland dikwijls twee tot drie maanden moest wachten voor een afspraak in het hospitaal om een specialist te bezoeken.

“Mijn kennissen uit Nederland tonen ook frequenter interesse in België voor het zien van bijvoorbeeld fertiliteitsartsen. Ze gaan hier vaak een stapje verder voor de patiënt,” zegt ze tot slot.

Via media zei de in Brussel werkende Nederlandse internist Bert Bravenboer dat er in België een optimalere doorstroom van patiënten is in vergelijking met Nederland, en dat artsen vrijer zijn in hun behandelmethoden.

‘In Nederland bepaalt de verzekering wat er gedaan mag worden, en tot hoe ver.’

Bravenboer vulde aan dat medici in België zich vrij kunnen vestigen en er geen overeenkomst gesloten hoeft te worden met verzekeraars.

“Artsen mogen dus hun eigen bedrag bepalen, zodra de patiënt maar wil betalen. Hierdoor zijn er kortere wachttijden,” aldus de medicus.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

vrouw oud bejaard senior hindoe eenzaam
Lifestyle

Suriname ziet nu ook groeiende eenzaamheid onder ouderen zoals in Nederland

hindoe heer man kantoor werk
Lifestyle

Zakenman verzet zich tegen beeld van luie Surinamers

vrouw zitten thuis bank
Lifestyle

Woningcrisis dwingt volwassen Surinamers langer thuis te blijven wonen

acai bowl
Lifestyle

Açaí groeit dichtbij Suriname, maar is minder zichtbaar dan in Europa

Waterkant Paramaribo
Lifestyle

Asociaal gedrag van e-bikers zorgt voor irritatie en onveiligheid aan de Waterkant

vuur vlam aansteker brand
Lifestyle

Man steekt woning in brand na ruzie met vrouw en drinkt verdelgingsmiddel

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws