• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Japan erkentelijk voor hulp aan staatsburgers, wil bilaterale relatie verstevigen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
4 juli 2023 02:35 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:32
in Nieuws
Minister Ramdin en Japanse ambassadeur Yutaka bespreken bilaterale relatie 2

GFC NIEUWSREDACTIE- Tijdens een ontmoeting tussen de Surinaamse minister van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking, Albert Ramdin, heeft de niet-residerende ambassadeur van Japan voor Suriname, Matsubara Yutaka, zijn erkentelijkheid uitgesproken voor de hulp aan Japanse staatsburgers.

Dit gebeurde in de marge van de Caricom-top in Port of Spain, Trinidad.

De ambassadeur sprak zijn dank uit aan de BIBIS-minister voor de inzet van de Surinaamse autoriteiten bij het redden van twee Japanse staatsburgers. Een werd gered op zee door de Surinaamse Kustwacht, nadat er complicaties optraden door onweer op de Atlantische Oceaan.

Ook heeft de Surinaamse politie ondersteuning geboden aan een Japanse burger die slachtoffer werd van roof in het grensgebied met Frans-Guyana.

Het aanstellen van een Surinaamse honorair consul in Tokyo, Japan werd ook besproken door de twee zijden. Hierdoor zal de bilaterale relatie verder verdiept moeten worden.

Japan vroeg ook ondersteuning van Suriname bij de behandeling van een Japans verzoek voor het zuiveren van gecontamineerd water, bij de Internationale Kern Agentschap.

Ramdin bevestigde de vriendschappelijke relaties die beide landen onderhouden en gaf aan dat Suriname het verzoek van Japan in behandeling zal nemen.

Mis dit niet:

‘Vlucht van Europa naar Suriname kan weleens maar 5 uur duren’

Politie intensiveert riviercontroles in Regio Oost om illegale activiteiten tegen te gaan

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

klm boeing vliegtuig 777
Lifestyle

‘Vlucht van Europa naar Suriname kan weleens maar 5 uur duren’

Politie intensiveert riviercontroles in Regio Oost
Suriname

Politie intensiveert riviercontroles in Regio Oost om illegale activiteiten tegen te gaan

De nieuwste technologische ontwikkelingen laten zien dat de financiële afstand tussen Suriname en Nederland steeds kleiner wordt.
Lifestyle

Geld uit Nederland naar Suriname sturen wordt steeds eenvoudiger

SZF roept verzekerden op nieuwe tandarts te kiezen na beëindiging samenwerking
Suriname

Duizenden SZF-verzekerden mogelijk getroffen door beëindiging tandartscontract

Regering wil uiterlijk in 2030 overal schoon drinkwater.
Nieuws

Regering zet in op landelijke uitbreiding van water- en stroomvoorziening

Justitie en Veiligheid ziet afname criminaliteit.
Suriname

Minister Monorath: Criminaliteit in Suriname verder teruggedrongen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws