• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

De waarde van de Surinaamse dollar gaat de komende jaren niet omhoog

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
24 juni 2023 03:00 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 14:33
in Opinie
Leerkrachten eisen minimaal US$ 1000

INGEZONDEN- Enkele jaren geleden, gedurende de verkiezingscampagne, beloofde de heer Chan Santokhi samen met zijn partijgenoten een krachtige waardevermeerdering van de Surinaamse munteenheid, indien zij het voorrecht zouden krijgen om het land te besturen.

Er werd met overtuiging gesteld dat onder zijn presidentschap, de wisselkoers zodanig zou verbeteren dat zeven Surinaamse dollars zouden volstaan voor de aankoop van één Amerikaanse dollar bij de wisselkantoren.

Echter, de werkelijkheid die zich nadien heeft ontvouwd is voor iedereen duidelijk geweest.

Integendeel, we hebben een significante devaluatie van onze munteenheid waargenomen. In plaats van een toename in waarde, heeft de Surinaamse dollar sterk aan kracht verloren.

Desondanks zijn er, verrassend genoeg, nog steeds individuen in Suriname die vertrouwen blijven houden in de mogelijkheid van een daling in de wisselkoers voor de Amerikaanse dollar. Volgens hen is het slechts een kwestie van geduld.

Helaas zijn er mensen die, hetzij uit lichtgelovigheid, hetzij uit onwetendheid, deze visie vasthouden. De harde realiteit is echter dat de waarde van de SRD in de komende jaren niet zal stijgen.

Het zou wenselijk zijn als de regering, in het kader van transparant bestuur, deze optimistische maar mogelijk misleide burgers spoedig op de hoogte stelt van de ware economische vooruitzichten.

S. Cruden

Mis dit niet:

Van politieke benoemingen naar bestuurlijke continuïteit: wat is er gebeurd met het Korps Politie Suriname?

Vuile scholen en ziekenhuizen vragen om snelle actie

DISCLAIMER: Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat GFC het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

bevorderingen korps politie suriname
Opinie

Van politieke benoemingen naar bestuurlijke continuïteit: wat is er gebeurd met het Korps Politie Suriname?

Rooms Katholiek Ziekenhuis Paramaribo.
Column

Vuile scholen en ziekenhuizen vragen om snelle actie

Werken is niet langer genoeg.
Opinie

Wie het kleine niet eert, is het grote niet waard?

vuildumpen asfalt
Opinie

Wanneer nemen wij Surinamers de verantwoordelijkheid om ons milieu schoon te houden?

De prijs van zwijgen wordt betaald door onze kinderen
Opinie

40.000 kinderen per jaar slachtoffer van misbruik en mishandeling?

Niet iedere Surinamer hoeft een hoge opleiding te volgen om succesvol ondernemer te worden. Foto kleermaker ter illustratie.
Column

Leerbewerking kan banen creëren maar krijgt nauwelijks aandacht in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws