• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Inzamelingsactie voor activist Asawini

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
8 juni 2023 00:00 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:38
in Nieuws
Go Fund Me inzameling gestart om mvr Asawini

GFC NIEUWSREDACTIE- Vrienden van familieleden van de in Suriname geboren activist, Regita ‘Asawini’ Edenburg, zijn een inzamelingsactie gestart in Nederland, zodat zij haar leven weer kan oppakken.

Op 28 mei werd Asawini aangehouden door de Surinaamse politie.

Asawini die is geboren in Brokopondo en een Nederlandse nationaliteit heeft, is onlangs opgekomen voor de mensen in het Brokopondo-gebied, nadat er ophef was ontstaan over de gevaarlijke stof cyanide in het stuwmeer. De stof is levensgevaarlijk, er gaan dieren dood en mensen worden vergiftigd door de cyanide in het drinkwater.

Asawini ging samen met een actiegroep naar de locaties van Chinezen die de goudwinningsactiviteiten ontplooien, om de werkzaamheden stop te zetten. Zij gaven aan dat het milieu erg vervuild is voor mens en dier en dat het niet zo door kon gaan. Ze bracht aan het licht dat de Chinezen zich illegaal bevinden in het Saamaka-gebied. Kort daarna werd Asawini aangehouden en werd haar Surinaamse verblijfsvergunning ingetrokken.

Na de aanhouding op 28 mei werd Asawini op 31 mei op een illegale wijze door de Surinaamse autoriteiten het land uitgezet met een Surinaams paspoort, terwijl zij Nederlandse nationaliteit bezit.

Bekijk ook:

President Simons ziet offshore olie als katalysator voor nationale ontwikkeling

GranMorgu domineert agenda van SEOGS 2026

Op zaterdag 3 juni werd Asawini teruggebracht naar Suriname, nadat de Surinaame autoriteiten toegaven dat er fouten zijn gemaakt bij haar uitzetting.

“In de periode van 28 mei – 3 juni heeft Asawini onterecht in de gevangenis gezeten, geen communicatie gehad met de buitenwereld, geen idee gehad wat er met haar zou gebeuren, niet goed gegeten en dezelfde kleren moeten dragen. Ik denk dat u zich wel kan voorstellen hoe traumatisch dit voor haar geweest is”, schrijven de initiatiefnemers.

“Asawini is terug in Nederland waar ze opnieuw zal moeten beginnen met het opbouwen van haar leven. Na deze verschrikkelijke en traumatische ervaring is het fijn en brengt het troost om dicht bij familie te zijn. Maar dit betekend ook dat er ontzettend veel is dat geregeld moet worden. Denk aan het vinden van een woning en een nieuwe baan om een hele nieuwe start te maken in de Nederlandse maatschappij.”

“Wij willen aan een ieder vragen deze vrouw die heeft gestreden voor haar medemens niet te vergeten. En als u iets kan missen (voel u niet verplicht) zouden wij het zeer waarderen als u deze zaak zou willen ondersteunen.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Suriname bereidt zich voor op eerste olie met strategische routekaart
Suriname

President Simons ziet offshore olie als katalysator voor nationale ontwikkeling

Olieproject GranMorgu moet economische transformatie versnellen
Suriname

GranMorgu domineert agenda van SEOGS 2026

Ashwin Ramcharan
Suriname

Ramcharan eist opheldering over zware beschuldigingen van Somohardjo

Een beschadigde of verkeerd opgeladen e bike accu kan plotseling oververhit raken en een felle brand veroorzaken. Foto ter illustratie.
Suriname

Nieuwe informatie voor Surinamers met e-bikes

Suriname moet zich voorbereiden op kansen én uitdagingen van olie- en gassector.
Suriname

Regering werkt met oog op olie-inkomsten aan economische rust en verstandig financieel beheer

President Simons grijpt in bij vertraging uitbetalingen.
Suriname

Regering zet in op snelle uitbetaling examinatoren na overleg met onderwijsbonden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws