• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse politici hebben geen verstand van economie, met desastreuze gevolgen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 mei 2023 20:00 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 14:34
in Opinie
Economie

INGEZONDEN- Het is algemeen bekend dat de meeste politici in Suriname geen academische achtergrond in economie hebben. Nog minder in rechten, sociologie, geschiedenis, of een ander vakgebied.

Het is een feit dat economische kennis alleen niet voldoende is voor effectieve beleidsvorming. Inzicht in onder anderen sociale, politieke en ethische kwesties is evenzeer essentieel.

Dat neemt niet weg dat het belangrijk is voor politici, vooral in Suriname, om een basiskennis van economie te hebben. Maar zelfs dat ontbreekt!

Wanneer beleidsmakers en hun adviseurs geen verstand hebben van economie, kan dit leiden tot ondoordachte en inefficiënte economische beslissingen, met schadelijke gevolgen zoals wij dat momenteel meemaken.

De vele fouten in fiscaal beleid, monetaire controle en handelsbeleid zorgen voor hoge inflatie, werkloosheid en economische achteruitgang.

Hun onbegrip van complexe economische principes leiden tot ongunstige gevolgen voor de schuld en het begrotingstekort van onze schatkist.

Het is nu meer dan duidelijk dat de huidige Surinaamse regering door een gebrek aan economische expertise, beleid creëert dat zeer negatieve korte – en langetermijneffecten heeft op de economische groei en stabiliteit van ons land.

S. Cruden

ShareTweetSendSend

Meer berichten

nederland kou winter sneeuw
Column

De witte kerst blijft voor de meeste Surinamers een verre droom

Opinie mening meningsuiting
Opinie

NDP, vertel ons, wie is je favoriete PG-kandidaat?

law 6808677 1280
Opinie

Waarom het OM de kern van de hervorming mist

Juridisch jurist advocaat recht rechtszaak
Opinie

Als hoeder van de rechtsstaat weigert het OM in de spiegel te kijken

NDP en VHP verkiezing stemmen
Opinie

Dankjewel NDP, voor het helpen opruimen van de rommel binnen de VHP

san van der Eugene
Opinie

Het primaat ligt altijd bij de politiek!

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws