• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Boskalis Academy en MAS organiseren baggertraining

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
13 mei 2023 13:23 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:46
in Nieuws
baggereb baggerproject 1 e1612897257200

GFC NIEUWSREDACTIE- Boskalis Academy heeft in samenwerking met de Maritieme Autoriteit Suriname (MAS) een baggertraining georganiseerd op HBO-en MBO-niveau onder leiding van de trainer John de Vos.

De organisaties die hebben geparticipeerd, zijn de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS), het Polytechnisch College Suriname (PTC), het Surinaams Maritiem Instituut, het ministerie van Openbare Werken, MAS en directievoerder SRDP project ACE Consultancy.

Local content development is door de regering bij de uitvoering van het Suriname River Dredging Project (SRDP) als prioriteit aangegeven.

Deze prioriteit wordt dus ook gerealiseerd door een intensieve samenwerking tussen de Maritieme Autoriteit Suriname (MAS), het consortium Boskalis en baggerbedrijf De Boer, middels het verzorgen van baggertrainingen, stages en het organiseren van rondleidingen aan boord van de baggervaartuigen.

Het doel van local contentontwikkeling is hoofdzakelijk gericht op de overdracht van baggerkennis aan Surinaamse instanties en onderwijsinstituten.

De studenten van ADEK en PTC plus personeel van de MAS, het ministerie van Openbare Werken en ACE consultancy, krijgen een rondleiding aan boord van een baggervaartuig wanneer de operatie dat toelaat.

Verder zal de mogelijkheid bekeken worden of studenten van het Surinaams Maritiem Instituut de gelegenheid krijgen hun vaartijd aan het eind van hun studie aan boord van een baggerschip te doen. Dit soort activiteiten maakt het mogelijk dat studenten hun kennis van de baggeren verder kunnen verbreden en dit mogelijk zelf als afstudeerthema kunnen kiezen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

dirk currie
Suriname

Versnelde uitbetaling van achterstallige overuren voor IMEAO-docenten

leo brunswijk
Suriname

Parlement vraagt meer transparantie van Grassalco en EBS

[Aggregator] Downloaded image for imported item #433356
Suriname

Onderhoud Verdistraat moet wateroverlast tegengaan

lotjeshuis
Suriname

Stichting Lotjeshuis slaat alarm, overheidssteun blijft uit

[Aggregator] Downloaded image for imported item #433358
Suriname

Suriname versterkt positie als carbon-negatief land

natio en guatemala
Sport

Onrust rond internationals overschaduwt voorbereiding Natio

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws