• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Veiligheidstroepen nog aanwezig te Pikin Saron

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
6 mei 2023 06:49 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:48
in Nieuws
politie veiligheid criminailiteit

GFC NIEUWSREDACTIE- Er heerst een onveilig gevoel in het westen Suriname sinds de ongeregeldheden te Pikin Saron in het district Para.

Volgens Sergio Jubithana, voorzitter van De Organisatie Samenwerkende Inheemse Dorpen in Para en Wanica (OSIP), bestaat die vrees ook bij de lokale gemeenschap.

De Inheemse organisaties hadden de regering een ultimatum gesteld tot vrijdag om uitgegeven concessies in woongebieden in te trekken.

Politiewoordvoerder Milton Kensmil zegt dat veiligheidseenheden nog steeds in het gebied zijn. Hij begrijpt dat burgers zich onveilig voelen.

Hoewel de politie er alles aan doet om de veiligheid te garanderen, raadt hij het voorlopig af om onnodig het gebied te betreden.

Intussen heeft de regering een begin gemaakt met het proces om de concessies in te trekken, zegt minister Dinotha Vorswijk van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB).

De bewindsvrouw heeft in het parlement opgemerkt dat toen ze als minister aantrad er reeds een besluit was genomen door de regering om geen nieuwe houtkapconcessies uit te geven en ook geen verlengingen te accorderen.

“Op 11 juli 2022 heb ik een schrijven van het staatshoofd ontvangen om verlengingen wel te mogen accorderen. Dit om de economische ontwikkeling te bevorderen, werkgelegenheid te waarborgen en de productie te stimuleren.”

Vorswijk gaf aan niet in ’s lands vergaderzaal aanwezig te zijn om zaken goed te praten of te verdedigen. “Het is goed om zaken in de juiste chronologie met het parlement te delen.”

Zij heeft middels een presentatie een overzicht gegeven van de houtkapconcessies in Para. “Ik wens meteen te benadrukken dat deze informatie openbaar en dus altijd toegankelijk is, namelijk via het webportaal van SBB”, nuanceert de regeringsfunctionaris.

Zij heeft ook de inventarisatie van uitgegeven gronden die liggen in en rondom Inheemse dorpen in het district para gepresenteerd aan het college.

De bewindsvrouw heeft opgemerkt dat het ministerie van GBB bij het verlenen van concessies terdege rekening houdt met de rechten van woon- en leefgemeenschappen in de gebieden.

“Echter het ministerie zou zich nog meer gesterkt voelen wanneer er wet- en regelgeving voor handen is zodat zaken niet indruisen tegen de rechten van de gemeenschappen. GBB juicht daarom de behandeling van de Wet Collectieve Rechten Inheemse Volken en Tribale Volken toe.”

Vorswijk geeft aan dat het erkennen van de grondenrechten van de Inheemsen, maar ook andere tribale volkeren in de ruimste zin des woord cruciaal is. “Historisch onrecht moet rechtgezet worden.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

vrouw man relatie koppel liefde echtpaar computer laptop thuis
Lifestyle

Jaloezie over verleden relaties zorgt voor spanningen bij Surinaamse koppels

surinam airways airbus a340 schiphol airport amsterdam
Nederland

Ruim 91 jaar vliegverbinding tussen Suriname en Nederland markeert enorme vooruitgang

Stroom elektriciteit lamp gloeilamp
Suriname

EBS onderzoekt oorzaak van schade aan 6kV-trafohuis

vliegtuig noodlanding
Suriname

Onderzoek ingesteld na noodlanding savannegebied Wit Santi

straat weg infrastructuur
Suriname

Zwartbonstraat in Wanica Centrum tijdelijk dicht voor zwaar verkeer

stethoscope
Gezondheid

Streekziekenhuis Atjoni redt leven van zwaargewonde politiebrigadier

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws