• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Ouders die helpen met schoolwerk belemmeren vooruitgang kinderen, blijkt uit studie

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
15 april 2023 07:00 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:12
in Lifestyle
meisje man studeren

GFC LIFESTYLEREDACTIE- De hulp van ouders bij het schoolwerk van hun kinderen doet weinig voor hun vooruitgang, blijkt uit een studie.

Kinderen van ouders uit een hoge sociaaleconomische klasse worden als ‘bovengemiddeld’ beoordeeld, omdat die ouders in staat zijn hen te helpen met moeilijker schoolwerk en er financieel veel beter voorstonden, zegt onderzoeker Lin Ding van de University of Manchester.

Het is volgens Ding dus niet zo zeer de hoeveelheid tijd die ouders besteden aan het helpen van hun kinderen met huiswerk die bijdraagt aan hun vooruitgang op school, maar de sociale klasse van het gezin.

De effecten van de klas, rijkdom en opleiding van ouders op de perceptie van leraren van de vooruitgang van een leerling op school wogen veel zwaarder dan die van de tijd die ze met hun kinderen doorbrachten, zo bleek uit de analyse.

De wetenschapper analyseerde gegevens van meer dan 8.000 kinderen tussen 7-11 jaar uit het Verenigd Koninkrijk.

Foto ter illustratie

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ministerie sociale zaken
Lifestyle

Pinas ziet graag dat alle ministeries dit jaar feesten annuleren

vuurwerk
Lifestyle

Ondernemer roept Surinamers op geen vuurwerk te kopen

kassa horeca betalen winkel restaurant bediende
Lifestyle

Restaurants volgeboekt in Paramaribo ondanks economische druk

tiny house suriname
Lifestyle

Tiny houses kunnen toekomst van wonen in Suriname veranderen

paramaribo suriname
Lifestyle

Van Paramaribo naar ‘Parimaribo’: hardnekkige spelfout in Nederland

airbus a380
Lifestyle

Tweedehands Airbus A380 voor SLM lijkt een koopje, maar past die wel bij Suriname?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws