• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Alakondre Puwema Neti voor uitbanning rassendiscriminatie

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
22 March 2023 12:00 - Geüpdatet op 26 October 2023 07:15
in Nieuws
Alakondre Puwema Neti voor uitbanning rassendiscriminatie

GFC NIEUWSREDACTIE- In het kader van de Mondiale Dag voor Poëzie is met het oog op het uitbannen van rassendiscriminatie binnen de Surinaamse samenleving een Alakondre Puwema Neti georganiseerd.

Matai Zamuël een van de Caricom-Jeugdambassadeur voor de Republiek Suriname (2022-2024) is de motor hierachter. Deze activiteit heeft plaatsgevonden op dinsdag in Theater Thalia.

Om de Surinaamse samenleving van de toenemende raciale spanningen te ontdoen is met dit event getracht hieraan bij te dragen middels poëzie. Meesters van de Surinaamse poëzie en woordkunst hebben middels voordrachten te kennen gegeven dat rassendiscriminatie niet hoort in de Surinaamse samenleving.

Het gaat onder andere om dichters zoals Stanley Slijngard, Ismene Krishnadath, Carlo Jadnanansing, Sombra, alsook jongere dichters zoals U.S. Youth Ambassador Lakisha Aseja.

De culturele diversiteit in Suriname is middels gedichten in verschillende talen voorgedragen. Behalve in het Nederlands, Sranan en andere Surinaamse talen zijn de “puwema’s” ook uitgevoerd in het Engels en het Spaans.

Onder de aanwezigen bevonden zich ook de ambassadeur van de Franse Republiek, Nicolas de Bouillane de Lacoste, een vertegenwoordiger van de Nederlandse ambassadeur alsook een vertegenwoordiger van de Indiase regering. Janet Murdock vanuit het Departement voor Politieke en Vredesopbouw aangelegenheden (DPPA) heeft middels een videogesprek haar goedkeuring geuit voor het gebruik van kunst voor de vrede.

“We gebruiken kunst en cultuur als tegengif voor de sentimenten die zich steeds duidelijker uiten in de samenleving waarbij de ongelijkheden belicht worden”, zegt Zamuël verwijzend naar de gebeurtenissen van 17 februari.

Het uitbannen van rassendiscriminatie is volgens hem iets waar niet alleen Suriname maar ook de wereldsamenleving baat bij heeft en waarbij de bijdrage van individuen waardevol is.

“We hebben ons gecommitteerd aan verdragen en aan handvesten. Die moeten we ook implementeren. Daar heb je niet enkel functionarissen en beleidsmakers nodig, maar ook de burgermaatschappij. Individuen die in staat zijn binnen hun gemeenschappen te zorgen voor bereidwilligheid”, aldus Zamuël.

ShareTweetSend

Meer berichten

tarnadi remi
Suriname

Chevron informeert Coroniaanse gemeenschap over booractiviteiten in Blok 5

kirk charlie
Buitenland

Buitenlanders die moord Charlie Kirk toejuichen mogelijk niet meer welkom in Amerika

Sergio Yanes Preciado
Buitenland

Man breekt neus van Joodse vader voor ogen van zijn kinderen maar krijgt geen straf

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws