• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Regering introducteert Food Basket op Apoera

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
13 maart 2023 10:00 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:18
in Nieuws
foodbasket 475x400 1

GFC NIEUWSREDACTIE- In het kader van armoedebestrijding heeft de Surinaamse regering de Food Basket geïntroduceerd op Apoera.

De opening van de faciliteit hiertoe heeft plaatsgevonden op 12 maart. De Food Basket staat naast de zondag geopende bakkerij. President Chandrikapersad Santokhi heeft op importeurs van basisgoederen een beroep gedaan om landelijk in wijken goedkope mini-basisgoederen winkels neer te zetten.

Het betreft een concept, waarbij 20 ft containers worden omgebouwd tot mini-supermarkets waar basisgoederen tegen een lagere prijs worden verkocht, naar het principe van het vroegere ‘Ons Belang’.

Bewust van de impact van de gestegen consumentenprijzen op de leefomstandigheden van de minderdraagkrachtigen heeft de regering besloten om in samenwerking met ondernemers basisgoederen tegen een veel lagere prijs te verkopen door uitschakeling van de tussenhandel. “Ik weet dat de prijzen in de winkels gestegen zijn, en dat vanwege de afstand dingen twee keer zoveel kosten in Apoera, daarom heb ik op enkele importeurs van basisgoederen een beroep gedaan”, sprak president Santokhi.

Burgers worden betrokken vanaf de distributie van de goederen in bulk tot het verpakken. “Behalve dat de prijzen dan laag zijn, kunnen mensen in het verdienmodel actief participeren”, zegt Julio Bhikarie, initiatiefnemer van Food Basket.

“Wij groothandelaren hebben partners die in het groot producten importeren die door de gemeenschappen zelf worden gedistribueerd naar community pakhuizen, waar het opnieuw wordt verpakt voor de Food Basket die ook door hun eigen mensen wordt gerund”, legde de initiatiefnemer verder uit.

Uit het oogpunt van solidariteit kunnen mensen die van een zelf verbouwd product te veel hebben, deze ook voor doorverkoop aanbieden aan de Food Basket. “Op deze manier kunt u ook wat inkomsten bijverdienen”, voegde president Santokhi eraan toe.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Cie vergadering HvJ en OM 1 750x375paragsingh pg openbaar ministerie.
Suriname

PL-voorzitter daagt parlement uit: stem voor in staat van beschuldiging

kraan water swm
Suriname

Huishoudens in Suriname betalen duizenden extra door lage waterdruk en stroomuitval

paul somohardjo 2
Suriname

Somohardjo zegt dat PG Somohardjo’s wil criminaliseren

supermarkt winkel paramaribo alcohol
Lifestyle

Klachten van vrouwen over hangmannen bij winkels blijven zonder resultaat

man zwart senior bejaard
Gezondheid

Maandenlange jeuk kwelt hoogbejaarde in Paramaribo maar kinderen weigeren medische hulp

President Simons in overleg met Braziliaanse ambassadeur Santarosa en Embraer over luchtvaartconnectiviteit
Suriname

President Simons bespreekt luchtvaartconnectiviteit met Braziliaanse ambassadeur en Embraer

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws