• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Minister Somohardjo ontvangt ontevreden islamitische organisaties

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
15 februari 2023 08:48 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:30
in Nieuws
moslim islam

GFC NIEUWSREDACTIE- Vandaag heeft minister Bronto Somohardjo van Binnenlandse Zaken de ontevreden islamitische organisaties in Suriname die een open brief aan de regering hebben gericht, ontvangen.

De ondertekenaars vragen in de open brief dat er rekening gehouden wordt met de Surinaamse moslims die 20% van de bevolking uitmaken. Ze geven aan dat zij volwaardige burgers zijn en niet als tweederangsburgers behandeld willen worden.

Dit bleek onder andere bij het besluit om een ambassade in Jeruzalem te openen, de afwezigheid van de Surinaamse missie bij de stemming over een resolutie betreffende het Palestijnse vraagstuk in de Verenigde Naties op 31 december 2022 en ook bij de samenstelling van de Surinaamse delegatie naar India.

De islamitische organisaties voelen zich medeverantwoordelijk voor de goede harmonie in ons geliefd Suriname en verwachten dat alle Surinamers zich ook zo verantwoordelijk voelen en de harmonie wensen te koesteren.
De organisaties rekenen erop dat de regering de gedachte van harmonie en respect deelt met hen en dat de regering een beleid voert dat deze gedachte ondersteunt.

De minister benadrukte tijdens de ontvangst dat de regering ten dienste is van de gehele Surinaamse bevolking. Uit gaande van de verstrekte informatie door de regering, gaf de minister aan de islamitische organisaties een verduidelijking, omtrent de aangehaalde zorgwekkende zaken, aan de Islamitische organisaties. De Minister benadrukte dat zij zich geen zorgen hoeven te maken daaromtrent.

Verder stelde de minister dat de regering zich terdege ervan bewust is, dat de moeilijke economische situatie ook de leden van de religieuze organisaties treft. En dat het ministerie van Binnenlandse Zaken, waaronder religieuze aangelegenheden valt, te allen tijde open staat om de religieuze organisaties de nodige begeleiding te geven, zodat zij hun leden de nodige ondersteuning kunnen geven.

Uit de ontvangst is naar voren gekomen dat er behoefte bestaat om gezamenlijke activiteiten te ontplooien. Samen zullen projecten worden geïnitieerd om de noodzakelijke harmonie, begrip en tolerantie te kunnen bewerkstelligen binnen onze multireligieuze samenleving.

De religieuze organisaties worden ook gevraagd de medewerking te verlenen voor een succesvolle uitvoering van het sociaal programma van de regering. Hierbij is het noodzakelijk om de saamhorigheid te bevorderen en in eenheid samen te werken aan welvaart en welzijn voor ons geliefd Suriname.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

kerpens ambassadeur
Suriname

Suriname versterkt diplomatieke positie bij VN via nieuwe Permanent Vertegenwoordiger

dna santokhi
Suriname

DNA-leden tekenen condoleanceregister ter nagedachtenis aan oud-president Santokhi

e bike ebike paramaribo scooter brommer verkeer
Suriname

Ministerie benadrukt: E-bike is geen speelgoed

sociale zaken sozavo
Suriname

Ultimatum voor registratie landsdienaren bij Sociale Zaken

Bee en mellisa santokhi
Suriname

Biza-minister Bee eert nalatenschap oud-president Santokhi

japan wijnerman
Suriname

Japan en Suriname vieren 50 jaar samenwerking tijdens keizerlijke receptie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws