• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Burnside heeft nu controlepost LBB

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
13 februari 2023 03:00 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:31
in Nieuws
lbb controlepost burnside

GFC NIEUWSREDACTIE- Districtscommissaris (dc) Maikel Winter van Coronie (Suriname) noemt de oplevering van de veldpost te Burnside een lang gekoesterde wens die in vervulling gaat.

De Dienst ‘s Lands Bosbeheer (LBB) zal door in gebruik name van deze veldpost beter in staat zijn controle uit te oefenen op natuurschoon in het district Coronie. Als dc van Coronie gaf hij de garantie dat het commissariaat altijd haar medewerking zal verlenen aan de Dienst LBB.

De Dienst LBB van het ministerie van GBB is belast met het beheer van de beschermde gebieden en de handhaving van de Natuurbeschermings- en Jachtwet van 1954.

Hoofd LBB Roelf Cairo noemde dit een bijzondere mijlpaal, omdat hiermee invulling is gegeven aan het dringend verzoek van de Coroniaanse gemeenschap om in dit district Jachtopzieners beschikbaar te hebben die kunnen zorg dragen voor de controle op naleving van natuurbehoud en natuurbescherming.

Daarnaast is de Dienst LBB ook belast met de bescherming van het bos, inclusief Mangrove vegetatie die van belang is voor de bescherming van de kust tegen afkalving of erosie.

Door middel van het nu in uitvoerende kustproject, gefinancierd door de EU en de UNDP wil het ministerie komen tot efficiënt beheer van de beheersgebieden en daarmee ook de voorkomende Mangrove vegetatie. Daarbij zullen er volgens Cairo samenwerkingsverbanden moeten zijn met de lokale gemeenschap, belanghebbenden en overheidsinstanties.

Mis dit niet:

Monorath moet niet de zondebok worden, Pinas waarschuwt voor gemakzuchtige beschuldigingen

Kickboksspektakel bij zwembad Zorghotel zorgt voor woede en ergernis

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Minister Monorath
Suriname

Monorath moet niet de zondebok worden, Pinas waarschuwt voor gemakzuchtige beschuldigingen

Geestelijken hekelen Zorghotel Paramaribo om kickboksevenement bij zwembad. Foto illustratief. Pixabay
Suriname

Kickboksspektakel bij zwembad Zorghotel zorgt voor woede en ergernis

Illustratiefoto
Suriname

Taxichauffeur en drie anderen aangehouden na verdwijning dienstwapen militair

Lifestyle

Surinamevluchten zijn volgens velen een melkkoe voor KLM, maar onderzoek laat iets anders zien

Justitieminister stelt extra middelen beschikbaar voor veiligheidsdiensten
Suriname

Minister Monorath geeft opdracht tot verscherpte aanpak criminaliteit na dodelijke schietpartij

Paul Somohardjo
Suriname

Paul Somohardjo krijgt hoge Indonesische onderscheiding voor behoud Javaanse cultuur en taal in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws