• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Santokhi bezoekt locatie plantenkassenproject Nickerie

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
29 januari 2023 13:00 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:36
in Nieuws
cucumber plant 6614241  340moestuin groenten planten landbouw

GFC NIEUWSREDACTIE- President Chandrikapersad Santokhi heeft zaterdag een veldbezoek gebracht aan een locatie in Nieuw Nickerie waar er een aanvang gemaakt zal worden met een kassenteeltproject.

“Dit project is in het kader van een groter project, waarbij er 10 van zulke kasten zullen worden opgezet in Nieuw Nickerie in dit jaar,” zegt minister Prahlad Sewdien van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV).

De kassen zullen een oppervlakte hebben van 8 meter bij 45. President Santokhi zegt dat kassenteelt een bijdrage kan leveren aan de verdere ontwikkeling van de agrarische sector.

Suriname moet haar productie opvoeren. Binnen Caricom verband hebben regeringsleiders zich ook gecommitteerd aan meer lokale productie om zodoende de uitgave aan importen in 2025 met 25 % te verminderen.

“Suriname is voor zijn eigen voedselbehoefte voor tweederde deel afhankelijk van voedselimporten met een waarde van USD 200 miljoen per jaar. Dit terwijl Suriname van oudsher een agrarisch land is,” aldus de president.

Het staatshoofd zegt dat met zulke projecten die als oogmerk hebben het opvoeren van de lokale productie, de import drastisch verminderd kan worden. “Met dat geld dat vrijkomt kunnen wij investeren in andere ontwikkelingsprojecten.”

Hij zegt verder dat er recentelijk gesprekken zijn gevoerd met experts in Nederland en India om Suriname te ondersteunen bij het verder ontwikkelen van kassenteelt.

Vanuit het ministerie van LVV worden voorzieningen getroffen om de boeren te faciliteren. “Productie in kassen, betekent hogere opbrengsten per vierkante meter”.

Mis dit niet:

‘Geld op Surinaamse bankrekening kan Nederlandse bijstand in gevaar brengen’

Surinaamse studenten in Nederland brengen knelpunten onder aandacht van president Simons

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Ook een klein saldo op een Surinaamse bankrekening kan relevant zijn
Lifestyle

‘Geld op Surinaamse bankrekening kan Nederlandse bijstand in gevaar brengen’

Betere kansen voor studenten betekenen investeren in de toekomst van Suriname
Nederland

Surinaamse studenten in Nederland brengen knelpunten onder aandacht van president Simons

Eed van ambtenaar moet zichtbaar worden in de dagelijkse praktijk.
Suriname

Derde eedaflegging ambtenaren benadrukt integriteit, verantwoordelijkheid en dienstbaarheid

Nieuwe belastingwet legt focus op digitale controle en fiscale identificatie.
Suriname

Parlement bespreekt nieuwe Algemene Wet Belastingen

Suriname zet met digitaal BIE-platform nieuwe stap in bescherming intellectuele eigendom.
Suriname

Bureau Intellectuele Eigendom lanceert digitaal platform voor aanvragen

JOS wil meer geld, inclusie en kansen voor jongeren in de sport
Suriname

Sportwet moet bedrijfsleven verplicht laten bijdragen aan sportontwikkeling

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws