• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

‘Ogri ai’ oftewel ‘boze oog’ is één van de grootste onzinnigheden in Suriname

P. Peterson door P. Peterson
9 december 2022 16:00 - Geüpdatet op 13 september 2023 03:30
in Lifestyle
ogen boos kijken

GFC LIFESTYLEREDACTIE- Het geloof dat sommige mensen in Suriname nog hebben dat iemands ‘boze blik’ (ogri ai) een schadelijke invloed zou kunnen hebben op hun welzijn is ronduit belachelijk en past helemaal niet meer in deze tijd.

Het is nog beschamender dat volwassen mannen en vrouwen met gezond verstand zo sterk in deze nonsens geloven dat ze hun zuurverdiend geld uitgeven aan charlatans om het zogeheten ‘ogri ai/ boze oog’ te verwijderen.

Dat laat het Kritisch Internationaal VrouwenCollectief (KIVC) aan de lifestyleredactie van GFC weten.

“Dat er nog mensen zijn in Suriname die niet op andere gedachten te krijgen zijn en ervan overtuigd willen blijven dat de ‘ogri ai’ theorie klopt is niets minder dan absurd”, stelt Jennifer Atmo van het KIVC.

Het VrouwenCollectief reageert op een geval van een vrouw uit Paramaribo van wie bekend is geworden dat zij maandelijks een groot deel van haar salaris spendeert aan een wonderdokter.

“De oplichter die actief is in de wijk Munder vertelt niet alleen aan deze vrouw en haar kind van 11 jaar, maar aan meerdere van zijn  klanten dat de problemen in hun leven worden veroorzaakt door het ‘boze oog’ van anderen”.

“De mensen trappen in dit groot onzinverhaal en geven veel geld aan hem om de zogenaamde ‘boosaardige krachten’ teniet te doen”.

Het KIVC is van mening dat het ‘ogri ai’ oftewel ‘boze oog’ verhaal één van de grootste onzinnigheden in Suriname is.

Bekijk ook:

Europese regels voor dagrijverlichting kunnen het verkeer in Suriname veiliger maken

Als Surinamer geen Schengenvisum gekregen? In dit Zuid Amerikaanse land beleef je ook Europa

“De problemen in je leven worden beslist niet veroorzaakt door de boze blik van anderen, men negatief over je denkt of praat of je niets goed gunt”.

“En als er door kwaaddenkers of kwaadsprekers zaken fout gaan in je leven heeft een bezoek aan een medicijnman geen enkel effect. Het is voor de gek houderij”, aldus Jennifer Atmo.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Betere herkenbaarheid van voertuigen kan automobilisten, motorrijders, fietsers en voetgangers extra tijd geven om op elkaar te reageren.
Lifestyle

Europese regels voor dagrijverlichting kunnen het verkeer in Suriname veiliger maken

zanderij johan adolf pengel luchthaven vertrekhal
Lifestyle

Als Surinamer geen Schengenvisum gekregen? In dit Zuid Amerikaanse land beleef je ook Europa

Tickets naar Zanderij niet goedkoper ondanks lagere olieprijs
Lifestyle

Tickets naar Zanderij niet goedkoper ondanks lagere olieprijs

Zelfrijdende auto's worden steeds slimmer, maar Suriname kent nog grote uitdagingen.
Lifestyle

Waarom Suriname nog niet klaar is voor zelfrijdende elektrische auto’s

Voor Surinamers geldt een visumplicht voor een kort verblijf in Nederland, terwijl Venezolanen visumvrij naar het Schengengebied mogen reizen.
Lifestyle

Surinamers hebben visum nodig voor Nederland, Venezolanen niet

vliegtuig klm
Lifestyle

‘Ticket naar Paramaribo kunnen betalen reden voor volledig stopzetten bijstandsuitkering’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws