• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

VHP: menselijke waardigheid is een grondrecht

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
10 oktober 2022 01:00 - Geüpdatet op 12 oktober 2022 00:40
in Nieuws
marrons binnenlandbewoners

INGEZONDEN– Elk jaar op 10 oktober vieren wij de Marrondag. Deze bijzondere dag wordt gekenmerkt als een belangrijke herdenkingsdag voor de Marrons.

We blikken dan terug naar het jaar 1760 toen een vredesverdrag gesloten werd tussen het toenmalige koloniaalbestuur en de Ndyuka stam van de Marrons in Suriname.

Slavernij en de trans-Atlantische slavenhandel behoorden tot de meest afschuwelijke uitingen van menselijke wreedheid in de geschiedenis. Tot de slaaf gemaakte mannen en vrouwen worstelden tegen een systeem waarvan ze wisten dat het verkeerd was, daarom hebben ze hevig verzet tegen de slavernij. Velen hebben hun leven gelaten voor de zaak van vrijheid en menselijke waardigheid.

De menselijke waardigheid is niet alleen een grondrecht op zich, maar ook de grondslag voor de vrijheid, gerechtigheid en vrede. Bij de VHP staat menselijke waardigheid en vrijheid centraal, daarom keurt de Oranje partij alle vormen van slavernij af. De wereld worstelt nog steeds met nieuwe vormen van slavernij zoals kinderarbeid; mensenhandel en dwangarbeid. Laten we de samenleving bewust maken voor de gevaren van de moderne slavernij.

De “Dag der Marrons” is niet alleen een aangelegenheid van de Marrongroep maar van alle bevolkingsgroepen. Helaas constateren we als partij dat vooral via social media allerlei racistische opmerkingen worden gemaakt. Dat is niet bevorderlijk voor onze multi-etnische samenleving. Laten we juist samen opkomen voor menselijke waardigheid, vrijheid en vrede.

Bekijk ook:

Hervorming staatsbedrijven sleutel tot duurzame economische groei

‘Leenauto’s voor onschuldige slachtoffers van verkeersongelukken in Suriname’

De marrongroep heeft nog steeds een achtergestelde positie, maar die zal langzaam maar zeker weggewerkt worden. De regering is drukdoende zaken in orde te maken middels het brengen van basis levensbehoeften als elektriciteit en water naar de meer afgelegen gebieden.

Als volk bevinden we ons vandaag de dag in een zeer moeilijke situatie vanwege de ernstige economische neergang. Deze regering is geconfronteerd met een torenhoge schuld van bijkans 4 miljard US dollars, welke gecreëerd is door de vorige regering. Daarnaast zijn we geconfrontreerd met de oorlog in Oekraïne waardoor de prijzen van importgoederen enorm zijn gestegen.

Om Suriname weer gezond te maken moeten we samen de schouders er onder zetten om de productie te verhogen, want het is datgene wat ons leven en dat van toekomstige generaties zal redden. Op deze manier zullen we een positieve identiteit onder onze mensen bevorderen en een natie smeden van mensen die zich inzetten voor de gemeenschappelijke zaak van nationale ontwikkeling en duurzame welvaart en welzijn voor al onze Surinamers.

De VHP zal altijd strijd leveren tegen elke vorm van slavernij en onrecht en erop toezien dat de vrijheid van de gehele Surinaamse gemeenschap in de ruimste zin des woord gewaarborgd blijft.

De VHP feliciteert alle Surinamers, maar in het bijzonder onze Marronbroeders en zusters, met de herdenking en viering van de ‘Dag van de Marrons’. Wans’ ope tata komopo wi mu seti kondre bun.

VHP

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Illustratiefoto.
Suriname

Hervorming staatsbedrijven sleutel tot duurzame economische groei

paramaribo suriname straat verkeer stoplicht
Suriname

‘Leenauto’s voor onschuldige slachtoffers van verkeersongelukken in Suriname’

Op routes van acht tot twaalf uur, zoals Nederland naar Suriname, vallen de beperkingen van economy extra op. Foto: Schiphol security check
Lifestyle

‘9-urige vlucht naar Suriname in economy class is enorm vernederend’

Jongeman overlijdt na escalatie van woordenwisseling in Johannes Mungrastraat
Suriname

Vechtpartij na verkeersconflict eist leven van 21-jarige

Obductie bevestigt misdrijf in zaak overleden vrouw aan Suralcoweg
Suriname

Onderzoek naar overleden vrouw in Para overgedragen aan afdeling Kapitale Delicten

GranMorgu-project zet stap vooruit met opening servicefaciliteit in Paramaribo
Suriname

Tenaris opent nieuw servicecentrum in Suriname ter ondersteuning van GranMorgu-project

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws