• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Baggerproject Surinamerivier fase 2 start deze maand

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
8 oktober 2022 02:00
in Nieuws
baggeren surinamerivier

GFC NIEUWSREDACTIE- Het baggeren van de Surinamerivier startte in 2021, waarbij in maart 2022 de diepte van 4.5 meter werd bereikt.

Door middel van een nieuwe aanbesteding zal eind oktober 2022 de tweede fase van het baggerproject tot een diepte van 5.5 meter van start gaan.

Fase 1 van het baggeren van de Surinamerivier werd uitgevoerd door joint-venture baggerbedrijf De Boer B.V. en Boskalis. Op 22 juli 2021 werd een overeenkomst aangegaan, waarbij er tot een diepte van 4.5 meter is gebaggerd en formeel in maart 2022 is opgeleverd.

Met het oog op een intensievere vaart en ter verhoging van de doorvaart mogelijkheden op de Surinamerivier tegen de achtergrond van de olie- en gasindustrie, is het thans noodzakelijk dat tot een diepte van 5.5 meter gebaggerd wordt.

In dit kader is er een aanbesteding gehouden op uitnodiging, waarvan joint-venture De Boer B.V en Boskalis het meest voordelige gevonden werd met een ingeschreven bedrag van USD 47.026.690. Op basis van de ingeschreven bedragen en de eerdere ervaring met Boskalis – De Boer is er een prijsonderhandeling geweest, waarna de prijs werd gereduceerd naar USD 40.682.190,-.

De financiering van dit project zal plaatsvinden middels een af te sluiten lening tussen de Maritieme Autoriteit Suriname (MAS) en de Hankrinkbank tot een maximaal bedrag van USD 30 miljoen voor de Capital Dredging. De Maintenance Dredging (onderhoud van de vaargeul) zal ten laste van de vergoeding voor het gebruik van de vaargeul komen.

Het baggeren van de Surinamerivier tot de diepte bereikt is zal maximaal 11 maanden duren, dus tot eind september 2023. Het gebaggerd materiaal zal gedumpt worden in de door de MAS aangewezen dumplocaties in de monding van de Surinamerivier.

Er zullen ook voorbereidingen worden getroffen om het baggeren van de vaargeul tot een grotere diepte voor te bereiden middels het uitvoeren van Technische-, Economische-, Sociale- en Milieustudies.

Mis dit niet:

Brand in Kabalebo legt tekortkomingen brandweer pijnlijk bloot

Suriname behoudt Tier 1-status in strijd tegen mensenhandel

Deze studies zullen een jaar in beslag nemen en in het openbaar geschieden onder leiding van de MAS.

Dit project kan beschouwd worden als één van de meest succesvolle PPP-projecten op dit moment die het ministerie van Openbare Werken uitvoert in samenwerking met particuliere investeerders.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

De situatie is extra zorgwekkend vanwege de extreme droogte die momenteel heerst.
Suriname

Brand in Kabalebo legt tekortkomingen brandweer pijnlijk bloot

Hoogste status in Amerikaans TIP-rapport blijft gehandhaafd.
Suriname

Suriname behoudt Tier 1-status in strijd tegen mensenhandel

Surinaamse ambassadeur bespreekt samenwerkingsmogelijkheden met gemeente Wijnegem.
Buitenland

Ambassadeur Armaketo zet in op versterking van banden tussen Suriname en België

Olieproject GranMorgu moet economische transformatie versnellen
Suriname

Suriname zoekt steun voor economische groei en minder afhankelijkheid van olie en gas

Politie heeft nog geen officiële melding gedaan
Suriname

Twee doden gemeld na schietincident in Nickerie

andre baasaron doe 2
Suriname

Regering trekt SRD 25 miljoen uit voor ondersteuning kleine en middelgrote ondernemers

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws