• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Eerste dode in Florida door orkaan Ian

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
29 september 2022 13:00
in Nieuws
orkaan ian florida

GFC NIEUWSREDACTIE- De verwoestende orkaan Ian die woensdagavond met windsnelheden tot 240 kilometer per uur aan de westkust van Florida aan land ging, heeft zeker een leven gekost en enorme schade veroorzaakt.

Plaatselijke media meldden dat ten noorden van Orlando een 72-jarige man als gevolg van het noodweer bij zijn huis om het leven kwam. Gevreesd wordt dat er meer mensen zijn omgekomen. De kustwacht is op zoek naar een boot met circa twintig Cubaanse migranten die tijdens de wervelstorm is verdwenen.

Ian trekt over de staat Florida als een tropische storm, maar kan eenmaal boven de Atlantische Oceaan weer aan kracht winnen. De orkaan richtte eerder in het uiterste westen van Cuba veel schade aan en trok over de Golf van Mexico naar zuidwest Florida. Daar kreeg de kust bij de steden Sarasota, Venice en Fort Myers de zwaarste klappen.

Metershoge golven sloegen tegen de kust en zware regenval veroorzaakte overstromingen in grote gebieden, inclusief de genoemde steden op circa 250 kilometer ten noordwesten van Miami. De wervelstorm sloeg boten op de kust en verwoestte panden en bruggen.

Op een aantal plaatsen staat het water tussen de 2 en 3 meter hoog, volgens lokale meldingen. In getroffen wijken weten mensen niet hoe ze zonder boot uit hun ondergelopen woning weg moeten komen. Velen zijn op zoek naar mogelijke slachtoffers in de ondergelopen gebieden. Het is onduidelijk wanneer het water zakt.

Bekijk ook:

Directeur National Indoor Stadium wil sporthal officieel vernoemen naar Anthony Nesty

Wateroverlast treft niet alleen binnenland: ook scholen in kustvlakte zwaar getroffen

Meer dan twee miljoen mensen zitten zonder stroom en het zal volgens de elektriciteitsmaatschappijen dagen en soms weken duren voor de schade is hersteld.

President Joe Biden heeft de situatie in de staat Florida als gevolg van de orkaan Ian uitgeroepen tot grote ramp. Daardoor kunnen inwoners van de getroffen gebieden aanspraak maken op financiële en andere hulp, zoals tijdelijk onderdak en reparaties aan hun huis.

Foto: ANP

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Nieuwe directeur zet zich in voor eerbetoon aan Anthony Nesty
Suriname

Directeur National Indoor Stadium wil sporthal officieel vernoemen naar Anthony Nesty

Onderwijs opnieuw onder druk door ondergelopen schoolterreinen.
Suriname

Wateroverlast treft niet alleen binnenland: ook scholen in kustvlakte zwaar getroffen

Groot gat midden op rijbaan vormt risico voor weggebruikers.
Suriname

Mogelijk sinkhole op Oost-Westverbinding in Saramacca zorgt voor gevaarlijke verkeerssituatie

Suriname dichter bij offshore olieproductie na sterke start van 2026
Suriname

GranMorgu-project boekt belangrijke vooruitgang richting eerste olie in 2028

Er is weinig vertrouwen in lagere vliegtickets tussen Nederland en Suriname
Lifestyle

Discussie over dure tickets naar Paramaribo verliest aandacht, reizigers kijken verder

Buurtbewoners luiden opnieuw de noodklok.
Suriname

Meer dan een maand hinder door wateroverlast in Doebeproject en omgeving

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws