• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname verwelkomt Franse ambassadeur Nicolas de Bouillane de Lacoste

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
29 september 2022 02:00
in Nieuws
santokhi en franseambassadeur

GFC NIEUWSREDACTIE- De Buitengewoon en Gevolmachtigd ambassadeur van de Franse Republiek, Nicolas de Bouillane de Lacoste heeft zijn geloofsbrieven overhandigd aan president Chandrikapersad Santokhi.

Bij deze gelegenheid wenste het staatshoofd de ambassadeur een succesvolle ambtstermijn toe en gaf aan de gezamenlijke initiatieven van Suriname en Frankrijk op verschillende gebieden toe te juichen om duurzame ontwikkeling te bevorderen, met name in het grensgebied.

Suriname en Frankrijk hebben een fundamenteel en constructief partnerschap met een speciale dimensie, aangezien beide landen een grens delen. “Ik kijk uit naar de officiële start van het onderhandelingsproces over de afwikkeling van deel 4 van de grens zoals bepaald in artikel 5 van het Protocol betreffende de grens, ondertekend in maart 2021”, aldus het staatshoofd.

Wat betreft de geherstructureerde River Council verwacht regeringsleider dat de discussies tijdens deze bijeenkomsten meer actiegericht zullen zijn, resulterende in concrete samenwerkingsprogramma’s. Daarbij verwees hij naar de recente ondertekening van de technische overeenkomst, op 13 september 2022, voor de bouw van de nieuwe aanlegplaats in Albina.

Santokhi sprak daarnaast zijn waardering uit voor de Franse vertegenwoordigen in de raad van bestuur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) tijdens de besprekingen. “Ik kijk uit naar de Franse steun, aangezien we opnieuw zullen samenwerken met het IMF,” aldus het Surinaamse staatshoofd.

Mis dit niet:

VSB vraagt om duidelijkheid bij overgang nieuwe importprocedures

Suriname en Cuba willen samenwerking uitbreiden naar landbouw en zonne-energie

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

EZOTI werkt met VSB en Douane aan soepele overgang importprocedures
Suriname

VSB vraagt om duidelijkheid bij overgang nieuwe importprocedures

Ministers Melvin Bouva en Bruno Rodríguez Parrilla bespraken in New York verdere samenwerking tussen Suriname en Cuba. Foto: CDS
Suriname

Suriname en Cuba willen samenwerking uitbreiden naar landbouw en zonne-energie

Uitbreiding nationaal vaccinatieprogramma.
Gezondheid

Suriname bereidt introductie pneumokokkenvaccin voor

3. Mede-inzittende bezwijkt aan verwondingen na crash tegen EBS-mast
Suriname

42-jarige automobilist overleden na eenzijdig ongeval aan Kennedyweg

Surinaamse Dollars.
Suriname

Inkomsten dalen, uitgaven stijgen: Surinaamse overheidsrekening zwaar onder druk

aangehouden gevangenis handboeien arrestatie politie man
Suriname

Vier goudzoekers aangehouden en tien vuurwapens gevonden bij actie in Sarakreek

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws