• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Geld vrijgemaakt voor renovatie scholen binnenland

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
26 september 2022 11:06
in Nieuws
kapot schoollokaal binnenland

GFC NIEUWSREDACTIE- Het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MinOWC) in Suriname heeft geld gehad om de door overstroming getroffen scholen in het binnenland te renoveren.

De overeenkomst hiervoor is al getekend. Het goede nieuws gaf minister Marie Levens aan alle schoolleiders van het binnenland in een meeting. Ze deelde de groep mee dat leerkrachten van de getroffen scholen bij aankomst veel bedrijvigheid op het schoolterrein zullen zien.

“Het bedrag lijkt veel, maar het is bij lange na niet genoeg voor al het werk dat gedaan moet worden. Ook moet ik nog twee weken wachten voordat de middelen op de rekening van het ministerie gestort worden. Het kan dus nog even duren voordat alle werk is afgerond,” legt de bewindsvrouw uit.

Waar de scholen compleet zijn ingestort, moeten nieuwe worden opgezet. Bij anderen is er veel renovatiewerk. In het district Brokopondo worden nu zeven scholen aangepakt. Een delegatie van de minister heeft in andere gebieden ook instellingen bezocht en een inventarisatie gedaan van de nodige werkzaamheden.

“Het kost veel om de scholen in het binnenland aan te pakken. Ik wil proberen om de scholen daar een eigen pot te geven voor kleine werkzaamheden. Dit mag comptabel niet, maar ik zal het bespreekbaar maken.” In het kustgebied zijn er ook reparatiewerkzaamheden gaande op scholen. Vooral toilettengroepen worden aangepakt.

Bekijk ook:

KIVC haalt hard uit naar wonderdokters die Surinamers misleiden met verzonnen diagnoses

Waarom bestaan er zo weinig recensiesystemen voor vaklieden in Suriname?

ShareTweetSendSend

Meer berichten

KIVC slaat alarm over nepdiagnoses en misleiding van kwetsbare patiënten
Gezondheid

KIVC haalt hard uit naar wonderdokters die Surinamers misleiden met verzonnen diagnoses

Aantal klachten over bouwvakkers opvallend groot. Foto: illustratief
Lifestyle

Waarom bestaan er zo weinig recensiesystemen voor vaklieden in Suriname?

Inclusieve toekomst centraal bij viering 15 jaar Stichting Wan Okasi
Suriname

Simons pleit voor actieve betrokkenheid van mensen met een beperking bij toekomstplannen Suriname

ASFA, VSB, FSA en SEC presenteren vervolgstap in Local Content-ontwikkeling
Suriname

Bedrijfsleven zet vervolgstap in uitwerking Surinaams Local Content-raamwerk

MINOWC brengt onderwijs en arbeidsmarkt samen op beurs Moengo Tapu
Suriname

Onderwijs- en Beroepenbeurs Moengo Tapu benadrukt belang van vaardigheden voor toekomst jongeren

Khoeblal ziet toekomst voor financieel gezonde SLM binnen twee jaar.
Suriname

Voormalig assistent-luchtverkeersleider Khoeblal roept president op om visie voor toekomst SLM aan te horen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws