• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

VN-weerbureau voorspelt zeldzame ’triple-dip’ La Nina in 2022

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
1 september 2022 09:00
in Nieuws
storm orkaan weer onweer

GFC NIEUWSREDACTIE- Het weerbureau van de Verenigde Naties voorspelt dat het fenomeen dat bekend staat als La Niña naar verwachting tot het einde van dit jaar zal voortduren; een mysterieuze “triple dip” – de eerste van deze eeuw – veroorzaakt door drie opeenvolgende jaren van het effect ervan op klimaatpatronen, zoals droogte en overstromingen wereldwijd.

De Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) zei woensdag dat de omstandigheden in La Niña, die gepaard gaan met een grootschalige afkoeling van de oppervlaktetemperaturen van de oceaan, de afgelopen weken zijn toegenomen in de oostelijke en centrale equatoriale Stille Oceaan met een toename van de passaatwinden.

La Niña, een natuurlijke en cyclische afkoeling van delen van de equatoriale Stille Oceaan, verandert de weerpatronen wereldwijd en wordt meestal geassocieerd met nattere omstandigheden in sommige delen van de wereld en drogere omstandigheden in andere.

De bekendere El Niño – een tegengesteld fenomeen – wordt geassocieerd met opwarming in delen van de wereld.

Foto: National Oceanic and Atmospheric Administration

ShareTweetSendSend

Meer berichten

melvin bouva en surinaamse studenten
Nederland

Suriname moet kennis intellectuelen uit Nederland beter benutten

einsteinstraat paramarib
Suriname

Wandelaars en sporters blij met schoonmaak sloot aan Albert Einsteinstraat

Minister Bouva
Suriname

Adviesraad DNL fileert diplomatiek narratief minister Bouva

Blikjeswaren
Suriname

Samenleving blij met goedkope producten PL Ondro Broki Zondagmarkt

nederlandse taal
Lifestyle

Beperkte opties voor Latino’s in Suriname om Nederlands te leren

Ministers in overleg met Rosebel Gold Mines over versterking veiligheid in Pikin Saramacca
Suriname

Ministers verlengen veiligheidsafspraken met Rosebel Gold Mines na incident

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws