• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Hebben wij in Suriname te doen met een president met de kracht van een tandeloze tijger?

P. Peterson door P. Peterson
20 augustus 2022 16:00 - Geüpdatet op 20 september 2022 17:22
in Nieuws
tandeloos gebit

INGEZONDEN– DISCLAIMER: Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de redactie het eens is met de inhoud

Ik ben net als zovele anderen enorm boos op president Chandrikapersad Santokhi.

In zijn hoedanigheid als voorzitter van de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) zou Santokhi in de periode 2015 – mei 2020 zich enorm sterk hebben gemaakt voor de bestrijding en aanpak van corruptie.

De toenmalige regering onder leiding van Desi Bouterse werd haast elke dag verweten een corruptie- faciliterend beleid te voeren, maar nu blijkt dat deze zelfde Santokhi niet optreedt, niet kan optreden of weigert op te treden tegen corruptie in zijn regering en zijn directe omgeving.

Deze week werd de gemeenschap wederom voor de zoveelste keer binnen een korte periode geconfronteerd met niet alleen conflict of interest en het faciliteren van friends & family, maar het verder uithollen van een noodlijdend staatsbedrijf dat personeel afvloeit, vluchten annuleert, vliegtuigen inlevert en dat nagenoeg failliet is.

Wat schets onze verbazing: de president kiest er niet voor om betrokkenen te bedanken en een strafrechtelijk onderzoek te laten instellen, maar hij probeert de gemeenschap wederom aan het lijntje te houden met de benoeming van een commissie om deze zaak te onderzoeken. Wat valt er te onderzoeken?

De president dient af te blijven van deze zaak en zoals het parlement heeft gevraagd, het Openbaar Ministerie de ruimte te geven om een strafrechtelijk onderzoek te starten.

Met deze handeling miskent de president het gezag van het parlement en neemt hij niet alleen een loopje met het hoogste college van staat, maar ook de samenleving.

Het frappante in deze zaak is ook dat de betreffende persoon, die pretendeert deskundig te zijn, pas in februari van dit jaar in Nederland is beëdigd tot advocaat.

De man is dus een groentje.

Daarbovenop blijkt dat zijn advocatenkantoor in december 2021 is opgericht, een maand voordat het contract met de SLM is gesloten. Wat heeft de president nog meer nodig om in te zien dat deze zaak stinkt?

Hoe kan het dat van de samenleving wordt gevraagd dat die de buikriemen strakker aandoet, terwijl personen gewoon vanuit het buitenland even overvliegen en het land leegzuigen?

Is de president, die eens een top politiefunctionaris was en ook minister van Justitie en Politie, verworden tot een tandeloze tijger?

J. Boendhie

DISCLAIMER: Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de redactie het eens is met de inhoud

ShareTweetSend

Meer berichten

relatie koppel liefde stel
Lifestyle

Meer Surinamers open voor relatie buiten eigen bevolkingsgroep

date koppel relatie valentine liefde date
Lifestyle

In Suriname gelooft men dat een rijke man nooit van één vrouw kan zijn en de wetenschap bevestigt dat

[Aggregator] Downloaded image for imported item #419882
Suriname

Zorgwekkende stijging van HIV-gevallen in Suriname, vooral onder jongeren en volwassenen tussen 35 en 45 jaar

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws